Izotek – opinie, działanie, skład, cena. Czy warto?

Izotek – opinie, działanie, skład, cena. Czy warto?
4.6 (92.29%) 166 votes

Izotek jest silnie działającym lekiem stosowanym w leczeniu trądziku umiarkowanego do ciężkiego. Jest również używany do trądziku obecnego przez wielu lat, który nie poddał się całkowitemu wyleczeniu przy użyciu antybiotyków w tabletkach i kremach. Izotek jest bardzo skuteczny w przypadku prawie wszystkich rodzajów trądziku.

Izotek dostępny jest w wersjach:

 • Izotek 10 mg, kapsułki, 10 mg, 30 szt

Kapsułki miękkie:

 • Izotek 10 mg, 60 szt
 • Izotek, 10 mg, 30 szt (import równoległy, Delfarma)
 • Izotek, 10 mg, 60 szt. (import równoległy, Delfarma)
 • Izotek, 20 mg, 100 szt.
 • Izotek, 20 mg, 60 szt.

Kapsułki elastyczne:

 • Izotek, 20 mg, 30 szt (import równoległy, Delfarma)
 • Izotek, 20 mg, 60 szt (import równoległy, Delfarma)

Produkt ten został odkryty w 1979 roku, kiedy po raz pierwszy został on podany pacjentom z ciężkim trądzikiem, z których większość zareagowała na skuteczne i trwałe oczyszczenie cery z trądziku. To było pierwotnie zalecane dla osób z ciężką odmianą trądziku, który nie leczył się przy pomocy innych zabiegów. Zyskał na popularności w ostatnich latach i jest przepisywany coraz częściej w przypadku nawet mniejszego trądziku.

Trzy do pięciu miesięcy leczenia preparatem Izotek zazwyczaj prowadzi do pozbycia się objawów trądziku.

nonacneUWAGA! Nasza redakcja poleca skuteczny produkt na trądzik bez recepty Nonacne, którego działanie zapewnia identyczne efekty jak Izotek.

 • skuteczne zwalcza przyczyny trądziku bez względu na jego źródło pochodzenia,
 • eliminuje trądzik oraz oczyszcza skórę,
 • zapobiega nawrotom trądziku,
 • dostępny bez recepty,
 • skuteczny na każdy rodzaj trądziku,
 • nie wywołuje efektów ubocznych,
 • naturalny skład.

Dowiedz się więcej – kliknij tutaj!

Izotek – działanie

1. Powoduje znaczne zmniejszenie rozmiarów gruczołów łojowych skóry (35% -58%), a nawet gwałtownie zmniejsza ilość sebum wytwarzanego przez skórę (około 80%).

2. Trądzik – bakterie (P. Acnes) żyją w gruczołach łojowych skóry. Ponieważ sebum jest tak bardzo zredukowane, to zmniejsza się ilość bakterii trądzikowych w skórze.

3. Spowalnia też wytwarzanie komórek skóry wewnątrz porów, które pomagają zabezpieczyć pory przed zatkaniem.

4. Wykazuje właściwości przeciwzapalne.

Izotek działa w celu całkowitego lub częściowego usunięcia trądziku u około 95% osób, które zakończyły cykl, niezależnie od tego, czy mają trądzik zapalny czy niezapalny.

Izotek – skład

Lek przeciwtrądzikowy należący do grupy retinoidów.

Składnik czynny: izotretynoina 10 mg.

Składniki dodatkowe: olej sojowy oczyszczony i uwodorniony, wosk żółty. Ponadto kapsułka została wytworzona z żelatyny, tlenków żelaza, glicerolu i dwutlenku tytanu.

Izotek – stosowanie

Izotek jest silnie działającym lekiem, który musi być przyjmowany pod ścisłym nadzorem lekarza.

Należy popić kapsułkę szklanką wody lub innego płynu. Nie łamać, nie rozgniatać, nie żuć ani ssać kapsułki przed połknięciem. Pomoże to zapobiec podrażnianiu gardła.

W celu uzyskania najlepszych rezultatów należy regularnie przyjmować lek. Biorąc Izotek w tym samym czasie każdego dnia pomoże to zawsze pamiętać o przyjmowaniu kolejnej dawki. Czasami objawy trądziku mogą ulec pogorszeniu na początku leczenia, ale powinny ustąpić w ciągu 7-10 dni.

Bardzo ważne jest, aby leku nie przyjmowały kobiety ciężarne i karmiące.
Nie należy przyjmować suplementów witaminowych, które zawierają witaminę A podczas przyjmowania leku Izotek.

W przypadku pominięcia dawki produktu, trzeba przyjąć ją najszybciej. Jeśli zbliża się kolejna dawka, należy pomiąć tą zapomnianą dawkę i powróć do regularnego schematu dawkowania. Nie przyjmować 2 dawek jednocześnie.


Sprawdź też nasze porównanie najlepszych maści i tabletek na trądzik bez recepty – zobacz wpis:


Izotek – skutki uboczne

Przed przyjęciem leku Izotek należy poinformować lekarza o:

 • Uczuleniu na jakiekolwiek leki
 • Chorobach w obrębie wątroby
 • Wysokim poziomie cholesterolu we krwi
 • Stosowaniu w tym czasie antybiotyków
 • Ciąży, lub planach zajścia w ciążę
 • Karmieniu piersią.

Działania niepożądane, jakie mogą pojawić się podczas stosowania leku to: zapalenie spojówek, suchość i świąd skóry, bóle mięśni i stawów, rumień, obniżenie poziomów w morfologii krwi i podwyższone OB oraz glukoza.

Ponadto mogą wystąpić bóle głowy, podrażnienie błony śluzowej nosa, pojawienie się krwi i białka w moczu. W przypadku wystąpienia skutków ubocznych należy skonsultować się z lekarzem.

Izotek – cena

Izotek 10 mg, 20 mg – wskazany w ciężkich odmianach trądziku.

Cena za 10 mg 30 sztuk – 42,95 złotych

Inna opcja:

Opakowanie 10 mg, kapsułki miękkie, 60 sztuk cena – od 78 do 114.99 zł.

Opakowanie, 20 mg, kapsułki miękkie, 60 sztuk cena – od 90 do 98.99 zł

Opakowanie, kapsułki elastyczne, 20 mg, 30 sztuk – 56.49 zł.

Opakowanie można zakupić w aptekach i jest wydawany na receptę.

Izotek – opinie

Z trądzikiem borykam się od wielu lat, wypróbowałam wiele leków w tabletkach, kremach, maściach i płynach. Niestety nie uzyskałam oczekiwanego efektu, gdy usłyszałam o leku Izotek, który leczy nawet oporny trądzik, postanowiłam go wypróbować. Stosuję ten lek od miesiąca ściśle według wskazań i muszę przyznać, że zaczynam zauważać poprawę w wyglądzie mojej skóry. Chociaż gdy zaczęłam tylko stosować, nastąpiło nasilenie objawów i już się bałam, że znowu nici z leczenia. Postanowiłam przeczekać i nie żałuję. Moja cera jest ładniejsza, wyprysków jest o wiele, wiele mniej, czekam na więcej pozytywnych objawów.Maria z Kluczborka

Trądzik to mój wróg, walczę z nim zawzięcie od trzech lat, antybiotyki, kremy i sam nie wiem, co jeszcze. Efekt znikomy, dlatego gdy zobaczyłem u kumpla Izotek i przeczytałem że działa na ciężkie przypadki trądziku, zacząłem łykać te kapsułki. Trwa to już 2 miesiące i wydaje mi się, że pokonałem mojego odwiecznego nieprzyjaciela, trądzik znika gdzie pierz rośnie, jest OK!Wiktor z Warszawy

Zamiennik bez recepty?

nonacneW przypadku trądziku umiarkowanego oraz ciężkiego zamiennikiem bez recepty, bardzo często wybieranym przez konsumentów jest Nonacne.

Działanie Nonacne to:

 • działanie przeciwzapalne,
 • działanie antybakteryjne,
 • przeciwdziałanie trądzikowi o średnim oraz wysokim zaawansowaniu,
 • eliminacja wyprysków, zaskórników oraz grudek,
 • likwidacja zaczerwienienia i przebarwień,
 • ogólna poprawa stanu cery,

Dowiedz się więcej o nonacne – kliknij tutaj!

Stosowałeś lub stosujesz produkt? Podziel się z nami swoją opinią, dodaj komentarz poniżej.

21 thoughts on “Izotek – opinie, działanie, skład, cena. Czy warto?

 • Sierpień 30, 2018 at 10:03 am
  Permalink

  Czy to normalne że Izotek stosuje 9 dni A twarz się jeszcze bardziej świeci?
  Wszyscy piszą że im się łuszczy A u mnie nic:( Tylko usta suche.

  Reply
 • Sierpień 24, 2018 at 7:01 pm
  Permalink

  Jestem na izoteku od 10 dni. Narazie było dobrze, stan się nie pogarszał, ale od 2 dni to istna tragedia. Mnóstwo ropnych, stan straszny. Usta suche, ale to da się przeżyć…

  Reply
 • Lipiec 30, 2018 at 4:07 pm
  Permalink

  Używałam izoteku przez 5 miesięcy, w trakcie trwania kuracji moja cera była przepiękna! Skutki uboczne: suche włosy,skóra,usta,brak siły. Niestety już po miesiącu, kiedy krew oczyściła się z leku problem powrócił :((

  Reply
 • Czerwiec 24, 2018 at 11:37 am
  Permalink

  Dermatolog przepisał mi izotek po tym jak antybiotyki nie działały . Trądzik miałam na twarzy , plecach i dekolcie . Pierwsze dwa miesiące to była MASAKRA !!! wywaliło mi jeszcze bardziej , zaczęły wypadać mi włosy , miałam suchą skórę , suche usta i bardzo bolały mnie plecy ale opłacało się to przetrwać . Po sześciu miesiącach ani jednego pryszczyka 🙂 aktualnie jestem 4 lata po kuracji i jestem bardzo zadowolona ze stanu skóry . Dlatego wszystkim z problemami z trądzikiem POLECAM ten lek .

  Reply
 • Czerwiec 12, 2018 at 8:26 pm
  Permalink

  Czytając jakikolwiek negatywny komentarz na temat tego leku to po pół roku od skończenia terapii i efektu jaki on przyniósł, to nawet jeśli ten lek włącznie z wizytami u dermatologa i receptami zamiast 200 zł za miesiąc miałby wynieść mnie 500 zł to bez zawahania bym sie tego podjął. Przez 5 miesiecy terapii nie zobaczycie znaczacej roznicy, dopiero pozniej ja odczujecie jak zostana same slady, ktore z czasem tak sie zleją z kolorytem skóry, że nie bedzie widac że mieliście przygody z trądzikiem. Po zakończeniu terapii polecam stosować Bioliq serum na przebarwienia – 5 miesiecy – 2 opakowania za 20zł sztuka i efekt kosa. POLECAM!!

  Reply
 • Kwiecień 29, 2018 at 7:04 am
  Permalink

  To może coś od siebie. Miałem trądzik umiarkowany – wiosną i jesienią najgorzej, w zimę i lato powiedzmy ok i mój dermatolog nie chciał mi z początku przepisać Izoteku, bo stwierdził, że za mało tego na twarzy. Dopiero kiedy przez ok 10 miesięcy w ciągu których przepisywał mi przeróżne lekarstwa i nic nie pomagało (lub tylko na przysłowiową chwilę) przekonał się w moim przypadku do Izoteku. Lek ten przyjmowałem przez cały 2010 rok (rok czasu bez alkoholu, słońca i wysiłku fizycznego, badania krwi co miesiąc – takie są wymagania, dodatkowo nawilżanie oczu bo wysychają oraz smarowanie twarzy kremem bo schodzi, łuszczy się, skóra). Do początku 2018 roku jadłem i piłem co chciałem, a co wcześniej musiałem ograniczać bo wpływało na stan cery – słodycze, pieczyste, smażone, pikantne, etc. i ani jednej krosteczki. Niestety od lutego br. nawrót, ale delikatny, chociaż twarz coraz częściej w niektórych miejscach swędzi lub punktowo boli – wiadomo co to oznacza 🙂 To były wspaniałe lata bez syfów na twarzy, znalazłem małżonkę, pojawiły się dzieci, nie musiałem chować ryła przy niektórych porach roku i teraz jak trafię do dermatologa to będę szukał takiego, który z miejsca przepisze Izotek. Nawet jeśli pisane jest mojej cerze leczyć ją tym co 6-7 lat to opłaca się mieć spokój z trądzikiem przez te kilka lat.

  Reply
 • Kwiecień 19, 2018 at 10:15 am
  Permalink

  Opinie o izotek są różne, dla jednych pomaga dla innych nie. Tak czy inaczej leczenie trądziku trzeba zacząć jak najszybciej, wtedy jest największa szansa na szybkie pozbycie się problemu, a do tego nie ma powikłań w postaci blizn i tego typu rzeczy.

  Reply
 • Kwiecień 3, 2018 at 7:23 pm
  Permalink

  Jeśli krosty są mocno zaawansowane to ja radzę zastanowić się na zmianą diety, bo to od niej dużo zależy. Warto przyjrzeć się też kosmetykom do codziennego stosowania, które mogą przesuszać skórę, czy powodować nadmierną produkcję sebum.

  Reply
 • Marzec 16, 2018 at 2:45 pm
  Permalink

  Nie wiem, bo mój dermatolog na każdej wizycie wymyśla jakieś nowe leki na trądzik, a nie daje to żadnych efektów…

  Reply
 • Luty 24, 2018 at 11:31 am
  Permalink

  Jeśli zastanawiacie się nad stosowaniem izoteku to najlepiej od razu wymienić to na nonacne, które nie ma skutków ubocznych i w gruncie rzeczy u mnie lepiej się sprawdziło. Nie wysusza tak cery.

  Reply
 • Luty 6, 2018 at 7:31 pm
  Permalink

  Stosowałem i izotek i nonacne, najpierw izotek od dermatologa, później po kilku miesiącach tabletki nonacne. Jeden i drugi produkt oceniam jako bardzo skuteczny.

  Reply
 • Styczeń 30, 2018 at 4:27 pm
  Permalink

  Nie ma sensu chodzić po dermatologach i wypisywac recept, bo nonacne działa w ten sam sposób, dla mnie najlepsza opcja na trądzik wieku dorosłego

  Reply
  • Wrzesień 24, 2018 at 10:34 am
   Permalink

   Witaj czy rzeczywiscie nonacne tak samo dziala jak izotek? pytam by wlasnie sie wacham o wybrac , a czy przy nonacne tez trzeba łykac antykoncepcje by w żadnym razie nie zajsc w ciąże (niebezpieczenstwo ze dziecko bedzie kaleką) ?
   Jakie były u Pani skutki uboczne (ja mam hashimoto i migreny od 20lat i sie obawiam czy mogę stosowac to)

   Reply
 • Styczeń 22, 2018 at 8:50 am
  Permalink

  Czy jest na forum ktoś kto przeszedł kurację izotekiem a po leczeniu urodził dzieci cZy został tatą. czy z dzieckiem wszystko w porządku?

  Reply
  • Sierpień 23, 2018 at 6:31 pm
   Permalink

   Ja urodziłam zdrowe dzieciątko 3 lata po stosowaniu Izoteku 🙂

   Reply
 • Styczeń 11, 2018 at 10:11 am
  Permalink

  Wiecie co mnie najbardziej denerwuje? Leczy się ten trądzik, leczy, a później następuje nawrót i od nowa. Niby to tylko krostki, ale naprawdę mogą przysporzyć sporego bólu głowy.

  Reply
 • Styczeń 3, 2018 at 9:56 pm
  Permalink

  Rzeczywiście nonacne daje podobne efekty do izoteku, jak na środek bez recepty to super sprawa.

  Reply
 • Grudzień 12, 2017 at 5:26 pm
  Permalink

  Izotek
  Kobieta ,wiek 39, rozpoznanie: trądzik od ćwierć wieku z przerwami na ciąże i okresy około pogodowe, inne: depresja lękowa zdiagnozowana 7 lat temu
  26 marzec : start
  # 2dzień zajady,
  # 3dzień -suchość skóry twarzy i głowy
  #11 dzień- suchość nadal utrzymuje się , krosty te co były są, a nowych brak, delikatnie nerwowy dzień,
  # 12 dzień -nerwy na wodzy, wczoraj był słabszy dzień, obecne krosty jakby w natarciu, co do ust to zaczynam czuć lekki dyskomfort ale nie jest źle, suchość skóry utrzymuje się , bardzo pomocny peeling enzymatyczny:), włos się sypie:(
  #16- dzień krosty pojawiają się ale szybko znikają, usta minimalnie suche, skóra przestała się łuszczyć
  #31 dzień – krosty są i nadal przybywa ale są drobne choć liczne, skóra sucha niełuszcząca, włosy nareszcie nie przetłuszczają się, nie wypadają. Usta delikatnie suche, na dzień dzisiejszy najbardziej dokucza suchość śluzówki nosa i lekki ból mięśńi pleców.
  #40 dzień- krosty nadal wychodzą i to te duże, skóra i włosy ok.usta nadal delikatnie suche szmineczka wystarcza. Nos, oczy w najlepszej formie, jedyne co się utrzymuje to ból pleców co nie przeszkadza np. w fitness 🙂
  #67 dzień- krosty wychodzą ale coraz żadziej , jest duża poprawa. Moja przyjaciółka to szmineczka. Poza tym all ok.
  #84dzień-krosty okazjonalnie np. miesiączka 🙁 na szczęście szybko znikają, niezmiennie nie rozstaję się ze szmineczką. Od 2tyg. zmniejszona dawka antydepresantów:D
  #100 dzień- trzeba pamiętać,że słońce powoduje paskudne przebarwienia.
  #200 dzień -już zapomniałam co to krosty.
  Kuracja trwała rok; dzisiaj minął 4 rok od kuracji.
  Izotek ? Tak p o l e c a m !!!!! 🙂

  Reply
 • Październik 18, 2017 at 11:01 am
  Permalink

  Izotek jak mnie ok, ale na trądzik o małym nasileniu. Mój mąż ma tak, że raz na kilka tygodni mu coś tam na twarzy czy na skroni wyskoczy, posmaruje sobie tym i ma spokój. Ja miałam bardziej zaawansowany trądzik, to efekty już nie były takie dobre.

  Reply
 • Październik 2, 2017 at 3:38 pm
  Permalink

  Izotek, epiduo, duac, przerabiałam. Cały czas ten sam scenariusz – poprawa, a po pewnym czasie nawroty trądziku, masakra!!!

  Reply
 • Wrzesień 18, 2017 at 6:21 pm
  Permalink

  No z tymi lekami na receptę to różnie jest, idziesz do dermatologa kosi 150-200zł za wizytę, wydajesz 100-200zł na leki na miesiąc i tak w kółko, prędzej można zbankrutować niż się wyleczyć, albo nerwicy nabawić

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *