Zielona kawa – opinie, efekty stosowania, recenzja

4.9/5 - (13 votes)

W domach wielu ludzi pierwszą czynnością po przebudzeniu jest wypicie kubka kawy. Większość konsumentów wybiera jednak jej czarną odmianę. Ceni się ją przede wszystkim za smak, do którego klienci są przyzwyczajeni. Pomimo dobrego smaku i właściwości pobudzających, ma również szereg ubocznych dolegliwości. Jest to między innymi wypłukiwanie magnezu z organizmu, oraz podniesienie ciśnienia krwi. Chcąc uniknąć tego typu skutków warto zainteresować się produktem o nazwie zielona kawa.

Zielona kawa informacje

Teoretycznie, zarówno kawa zielona jak i czarna są rodzajami tego samego napoju. Różni je jednak czas zbioru. Zdrowszy rodzaj ziaren jest zbierany w początkowym stadium, natomiast czarny w fazie końcowej. Zielona kawa jednak żadnemu smakoszowi tego napoju nie zastąpi jej pierwotnego smaku. Nie posiada przede wszystkim właściwości do takiego stopnia pobudzających, jak jaj czarny odpowiednik. Smak również jest dużo łagodniejszy, ale również da się w nim wyczuć nutę goryczy.

Działanie zielonej kawy

Wiele osób stosujących ten rodzaj w swojej diecie do pewnego stopnia porównuje go bardziej do ziołowego napoju, a niżeli do rodzaju kawy. Swoje prozdrowotne właściwości zawdzięcza kwas chloro genowy. Dzięki niemu zielona kawa może stopować rozwój komórek nowotworowych. Dodatkowym atutem, który w szczególności powinien zainteresować kobiety są jej właściwości zatrzymujące procesy starzenia się skóry.

Swoje zastosowanie znajduje głównie w procesach odchudzających. W organizmie zatrzymuje procesy wchłaniania się cukrów. Wraz z glukozą ogranicza przyswajanie glukozy, co również ma zbawienne działanie w całym procesie odchudzania. Wspomaga mechanizmy działające w spalaniu zalegających tłuszczów.

Ze względu na zbliżający się okres lata – a co za tym idzie bikini – również warto zakupić odpowiednio duże opakowanie kawy. Zmorą nawet szczupłych kobiet jest cellulit, w którego likwidacji pomaga właśnie zielona kawa. Działa zarówno bakteriobójczo jak i przeciwgrzybiczo. Nie stanowi jednak podstawy diety, która nie powinna ograniczać się jedynie do picia tego napoju. Powinna być jedynie jej elementem bądź suplementem.

Skład zielonej kawy

Jeżeli mówi się o zielonej kawie jako o suplemencie diety, należy brać pod uwagę tabletki. Często producenci dla wzbogacenia smaku dodają różnego rodzaju ekstrakty z owoców czy innych witamin. Same ziarna kawy jak już wcześniej wspomniano zbierane są na początku kwitnienia. Ze względu na zachowanie ich właściwości nie są palone. Ich zbawienne działania zawdzięczają kwasowi chloro genowemu. Jedynie jako napój wystarczy ją odpowiednio zaparzyć. Skład jako suplement diety jest wzbogacany o substancje, które stopniowo ograniczają głód, ponieważ sam kwas nie dałby pożądanych efektów.

Jak stosować zieloną kawę?

W procesie parzenia kawy powinno odstawić się używanie ekspresu, zwłaszcza ciśnieniowego. Także same ziarna powinny być zmielone – jednak w całości również są dopuszczalne. Proszek powinno zalać się gorącą wodą, której temperatura nie powinna przekraczać 90 stopni. Optymalna ilość zmielonego ziarna to około 2 lub 3 łyżeczki. Jako suplement diety jej zastosowani powinno skonsultować się z lekarzem lub profesjonalnym dietetykiem.

Skutki uboczne

Ze względu na to, że zielona kawa obniża poziomu glukozy, powinny na nią uważać osoby z cukrzycą. Łączenie jej z lekarstwami odpowiedzialnymi za wspomaganie walki z cukrzycą może spowodować hipoglikemię. To skutkować będzie bardzo negatywnymi skutkami w życiu codziennym. Osłabienie, podenerwowanie, ciągłe uczucie głodu – to tylko jedne z wielu skutków ubocznych.

Gdzie i za ile kupić zieloną kawę?

Ceny suplementów diety (tabletki na odchudzanie), w których skład wchodzi zielona kawa wahają się pomiędzy 40 zł a nawet kilkaset złotych. Głównie zależy to od producenta oraz dodatkowych składników w samej tabletce. Dostać je można przede wszystkim w aptekach. Bez problemu klient dostanie je również w Internecie. W przypadku ziaren czy samego proszku jest to cena od 20 do 100 złotych. Bez problemu dostanie się je w stacjonarnych i internetowych sklepach z ekologicznymi produktami.

Opinie o zielonej kawie

Wielu klientów zachwala jej właściwości odchudzające. Niektóre kobiety stosują ją jako sam napój, inne natomiast inwestują w suplementy. Zieloną kawę cenią za działania mające na celu zniwelowanie tkanki tłuszczowej czy poprawę kondycji skóry. Warto jednak pamiętać, że aby kawa zadziałała powinno zainwestować się bardziej w suplementy niż picie samego naparu.

Zobacz co na odchudzanie polecają internauci i dietetycy. Sprawdź nasz ranking tabletek na odchudzanie! Czy w zestawieniu tym znalazło się miejsce dla zielonek kawy?

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *