Witamina C lewoskrętna – opinie, działanie, czy warto?

4.7/5 - (29 votes)

Witamina C lewoskrętna jest przez wiele osób określana jako cudowne lekarstwo, natomiast witamina c prawoskrętna jako niedziałająca lub szkodliwa. Witamina C lewoskrętna to według badań i lekarzy jedynie chwyt marketingowy, który pozwala producentom sprzedać produkt za wysoką cenę. W dalszej części artykułu wyjaśniamy dokładnie fenomen wit c lewoskrętnej.

Witamina C lewoskrętna – właściwości

Witamina C lewoskrętna jest kilkadziesiąt razy droższa od zwykłej witaminy c.  Witamina lewoskrętna jest sprzedawana tylko i wyłącznie przez internet i tylko tam reklamowana. Producenci określają ją jako zdrową, dobrze przyswajalną i skuteczną w leczeniu licznych chorób.

Do tego dodaje się informacje, że przemysł farmaceutyczny nas oszukuje, że witamina c z apteki jest szkodliwa, nie działa i jest niedobra. W zamian producenci w internecie proponują własną witaminę c lewoskrętną ale za znacznie wyższą cenę.

Witamina C lewoskrętna – chwyt marketingowy

Okazuje się, że i witamina C z apteki i ta nazywana witaminą C lewoskrętną z internetu posiadają taki sam skład – kwas L-askorbinowy i różni je jedynie nazwa oraz cena. W internecie wciskają nam ten sam produkt kilkadziesiąt razy drożej. Do tego w aptece mamy do dyspozycji leki, wyroby sprawdzone, z odpowiednimi atestami.

Witamina C lewoskrętna z apteki to najczęściej suplement diety, który każdy z nas może wprowadzić do obiegu bez większych problemów.

Podsumowując witamina c lewoskrętna to sposób na sprzedaż zwykłej witaminy c za kilkadziesiąt razy więcej, a jedynie dodając do nazwy „lewoskrętna”.

Witamina C lewoskrętna – opinie

W internecie znajdziemy wiele pozytywnych opinii na temat witaminy c lewoskrętnej. Po części jest to zasługa jej producentów, którzy zatrudniają osoby do pozytywnego wypowiadania się o tym produkcie. Po części ma to efekt placebo, jeśli ktoś wyda na witaminę c lewoskrętną dużo pieniędzy to automatycznie się lepiej po niej czuje. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki frazę witamina c lewoskrętna opinie, a by się o tym przekonać.

Naturalna i sztuczna witamina C

Wiele osób rozważa także temat syntetycznej oraz sztucznej witaminy C. Wiele osób twierdzi, że jedyna odpowiednia, skuteczna i dobra dla nas forma witaminy C to witamina naturalna, którą możemy znaleźć w owocach czy warzywach, natomiast witamina C syntetyczna – wyprodukowana w laboratorium nie ma takich właściwości. Jak jest naprawdę?

Jeśli przyjrzeć się dla witaminy C z chemicznego punktu widzenia okazuje się, że w przypadku owoców i warzyw, zawarta w nich wit C również powstała w reakcji chemicznej cukrów. Wskazuje to, że witamina C zarówno zawarta w naturze jak i z laboratorium ma taki sam skład, powstała tam samo i jej działanie również będzie identyczne.

Dawkowanie witaminy C

Witamina C to substancja rozpuszczalna w wodzie, którą wydalamy z potem lub moczem, więc ciężko jest doprowadzić do stanu przedawkowania witaminą c. W przypadku intensywnego stosowania witaminy c w dawkach powyżej 1000 mg, może dojść do takich skutków jak problemy skórne czy zaburzenia żołądkowe.

Stosowanie bardzo wysokich dawek witaminy c może prowadzić także do tworzenia się kamieni w układzie moczowym.

Witamina c na przeziębienie i odporność

Od lat mamy przekonanie że witamina c to skuteczny lek na przeziębienie, a jej stosowanie na co dzień może nas uchronić przed zachorowaniem. Czy tak jest rzeczywiście? Odpowiedź brzmi nie. W 2007 roku przeprowadzone badania wykazały, że stosowanie witaminy c  na co dzień – w celach zapobiegawczych skraca czas przeziębienia jedynie o 8 procent u osób dorosłych i 14 procent w przypadku dzieci. Jeśli chodzi o stosowanie witaminy c w czasie zachorowania, nie skraca czasu powrotu do zdrowia.

Codzienne stosowanie witaminy C daje najlepsze efekty u sportowców i osób, które na co dzień mają wysoki wysiłek fizyczny. W ich przypadku profilaktyczne stosowanie witaminy C pozwala zmniejszyć szansę na zachorowanie nawet o 50 procent.

Podsumowując, jeśli chcemy stosować witaminę c – nie witaminę c lewoskrętną, najlepiej robić to profilaktycznie, wówczas zmniejszymy szansę na zachorowanie. Podczas samej infekcji lepiej zastosować odpowiednie do tego leki, ponieważ witamina c, nie skróci czasu trwania choroby.

Gdzie jest najwięcej witaminy C?

Witaminy C nie musimy wcale szukać w aptece czy sklepach internetowych (witamina C lewoskrętna), okazuje się, że możemy bez problemy dostarczyć ją w zbilansowanej diecie. Przekonanie mówi, że najwięcej witaminy c znajdziemy w cytrynie, jednak jak się okazuje znacznie wyższą dawkę znajdziemy w czarnej porzeczce, truskawkach, kiwi a dopiero później w owocach cytrusowych, które mimo wszystko również są doskonałym źródłem witaminy C.

Witaminę C możemy znaleźć również w takich warzywach jak natka pietruszki, brukselka, papryka, szpinak czy kalafior. Mało kto wie, że witamina c występuje także w ziemniakach, pomidorach oraz kiszonej kapuście.

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *