Usuwanie nadmiaru wody z organizmu

4.9/5 - (29 votes)

Problem nadmiaru wody w organizmie występuje szczególnie często u kobiet. Wtedy zazwyczaj po przespanej nocy budzą się one z nabrzmiałymi palcami, podpuchniętymi powiekami, a nawet waga magicznie wzrasta o jeden kilogram. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ma to również związek z gospodarką hormonalną i cyklem miesiączkowym. Czasem powodem są leki, różne choroby, a także nieprawidłowa dieta. Co zatem zrobić, by zmniejszyć te objawy i zapobiec nadmiernego gromadzeniu się wody w organizmie?

Metoda nr 1 – Odpowiednie nawodnienie organizmu

Być może brzmi to nieco paradoksalnie, jest jednak prawdą. Na prawidłowe nawodnienie organizmu wpływa przede wszystkim odpowiednie działanie wszystkich narządów wewnętrznych, ze szczególnym uwzględnieniem nerek i wątroby. Brak wody powoduje również nieprawidłowe działanie wszystkich procesów cyrkulacji oraz wypłukiwania toksyn z organizmu. To wszystko skutkuje gromadzącą się wodą i wzdętym brzuchem poranku.

Wodę należy pić w dużych ilościach. Nie powinno się zastępować jej różnymi napojami dla sportowców itp. Jeżeli nie lubi się smaku czystej wody, warto dodać do niej odrobinę mięty, kilka plasterków cytryny albo truskawki. Będzie bardziej orzeźwiająca, smaczna i przede wszystkim zdrowa.

Nawadnianie organizmu zapewnia więc prawidłowe działanie organów wewnętrznych, dzięki czemu pozostawiają one jedynie taką ilość wody, jaką potrzebują. Reszta zostaje usunięta. Warto również pomyśleć o napiciu się wody z dodatkiem kostki lodu. Spowoduje to zwiększenie przemiany materii i pobudzenie metabolizmu. Woda pozwoli również pozbyć się problemów z zaparciami. Jak więc widać, od odpowiedniego nawodnienia zależy prawidłowa praca wielu organów i układów. Jeżeli zatem wszystko w ludzkim ciele funkcjonuje sprawnie, nadmiar wody zostaje prawidłowo odprowadzony na zewnątrz i nie zbiera się w postaci dodatkowych kilogramów.

Metoda nr 2 – Odstawienie soli

Z odstawieniem soli we własnej kuchni czasem pojawiają się problemy. Zazwyczaj są one efektem braku wiedzy na temat takiego doprawienia potraw, by wciąż smakowały wyśmienicie, jednak już bez soli. Jak się okazuje, ta niepozorna sól zawierająca sód w nadmiarze może spowodować zatrzymanie wody w organizmie.

Być może wydaje Ci się, że spożywasz bardzo mało soli. Wystarczy jednak pomyśleć o tym, jak wchłania się ulubione przekąski w postaci chipsów, solonych orzeszków, krakersów. Frytki również wielu osobom nie smakują bez dodatku soli. Być może wtedy najzdrowszym sposobem będzie po prostu zrezygnowanie z frytek? Równie szkodliwym działaniem wyróżnia się także glutaminian sodu. Jest on nieodłącznym składnikiem wielu gotowych posiłków, ze szczególnym naciskiem na kuchnię chińską. Dlatego warto dokładnie czytać opakowania wszystkich produktów, ponieważ wspomniana substancja działa równie szkodliwie, jak sama sól, być może nawet gorzej. Najzdrowszym sposobem będzie zatem samodzielne przygotowywani swoich posiłków w celu usunięcia nagromadzonej w organizmie wody.

Metoda nr 3 – Spirulin Plus

Spirulin plusJak się jednak okazuje, w dobie śmieciowego jedzenia, gdzie praktycznie na każdym kroku znajdują się wyłącznie doprawione cudownymi specyfikami oraz solą pokarmy, ciężko znaleźć takie produkty, które będą wolne od jakiejkolwiek chemii. Wtedy najlepiej sięgnąć po jeden z najlepszych dostępnych na rynku suplementów diety, który skutecznie wspomoże walkę z nagromadzoną w organizmie wodą, a nawet więcej – zadba o zachowanie równowagi w gospodarce kwasowo- zasadowej!

Spirulin Plus jest jednym z najlepszych środków powodującym detoks organizmu oraz usunięcie nagromadzonej w nim wody. Wspomaga również pracę układu trawiennego i przyspiesza metabolizm. Poprawia działanie układu moczowego i blokuje wchłanianie przez ludzki organizm nadmiaru wody, co eliminuje jakiekolwiek obrzęki. To wszystko przekłada się na dobre samopoczucie.

Spirulin Plus jest środkiem całkowicie bezpiecznym oraz skutecznym! Jego formuła opracowana w amerykańskim laboratorium Natural Labs to gwarancja sukcesu w usuwanie nadmiaru wody z organizmu.

SPIRULIN PLUS – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *