Skinoren – skład, stosowanie, cena, opinie

4.4/5 - (7 votes)

Trądzik jest zmorą wielu osób nie tylko w okresie dojrzewania, ale i dorosłych. Leczenie trądziku dorosłych nie jest łatwe przede wszystkim dlatego, że choroba posiada przewlekły charakter. Leczenie powinno się odbywać tylko i wyłącznie pod kontrolą lekarza. Łagodniejsze zmiany leczy się miejscowo stosując odpowiednie preparaty. Natomiast w innych przypadkach, gdy nie ma przeciwwskazań, warto zdać się na skuteczne preparaty hormonalne. Pod lupę bierzemy żel na trądzik skinoren.


UWAGA! Nasza redakcja poleca środek nr 1 na trądzik. Wypróbuj Nonacne!

nonacne

  • Wspomaga eliminację każdego rodzaju trądziku.
  • Działa na przyczynę, a nie wyłącznie objawy.
  • Zapobiega rozwojowi trądziku oraz nawrotom.
  • Redukuje blizny i przebarwienia.
  • Ma naturalny skład i nie powoduje skutków ubocznych.

NONACNE – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!


Co to jest Skinoren i kwas azelainowy?

Jednym ze skutecznych preparatów do stosowania miejscowo jest Skinoren – dostępny w postaci żelu lub kremu. Produkt jest dobrze tolerowany i łatwy w użyciu. Substancją czynną, zawartą w tym leku, jest kwas azelainowy. Jest to naturalny składnik komórek ludzkiej skóry.

Jego działanie polega na hamowaniu nadmiernego rogowacenia naskórka, a tym samym zapobiega powstawaniu zaskórników. Pomaga leczyć istniejące zmiany trądzikowe oraz zmniejsza, a następnie likwiduje stan zapalny. Zwalcza także bakterie, które wywołują trądzik. I co jest ważnie – produkt nie powoduje oporności w bakteriach. Podczas stosowania zmniejszeniu ulega także frakcja wolnych kwasów tłuszczowych na skórze.

To one są odpowiedzialne za nieefektowne błyszczenie. Pod wpływem preparatu ze skóry znikają przebarwienia i nie tylko są to przebarwienia potrądzikowe. Lek nie uczula na słońce.

Skład leku Skinoren

Skinoren krem w swoim składzie zawiera 20 % kwasu azelainowego. Stosuje się go w leczeniu trądziku pospolitego oraz przebarwień. Poprawę obserwuje się po 4 tygodniach systematycznego stosowania leku. Do leczenia trądziku grudkowo-krostkowego stosuje się natomiast Skinoren w postaci żelu.

Produkt zawiera 15 % kwasu azelainowego oraz lipidy. Ma postać mleczno-białego lub żółtawo-białego lekkiego żelu. Do leczenia trądziku różowatego jest przeznaczony żel Skinoren Rosacea. Zawiera również 15 %kwasu azelainowego. Pozostałe składniki leku to: kwas benzoesowy, makrogologlicerydy stearyniany, mieszanina mono-, di- i triglicerydów wyższych kwasów tłuszczowych, cetearylu oktanonianu, a także glikol propylenowy, glicerol 85% oraz woda oczyszczona.

Skinoren stosowanie

Skinoren jest lekiem i powinien być stosowany według dokładnych wskazań lekarza. Zazwyczaj stosuje się go dwa razy dziennie – rano i wieczorem, delikatnie wcierając w chorobowo zmienione miejsca. Na rękę powinno się wycisnąć pasek kremu o długości 2,5 cm (ok. 0,5 g). Lek należy stosować wyłącznie na dokładnie oczyszczoną skórę, którą przed zastosowaniem trzeba dokładnie umyć wodą i osuszyć. Producent zaleca bezwzględne umycie rąk po zastosowaniu leku.

Skinoren przeciwwskazania

Nie stosować leku, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na kwas azelainowy, glikol propylenowy lub na którykolwiek z pozostałych składników leku Skinoren.

Działania niepożądane

Skinoren może powodować działania niepożądane. Przede wszystkim jest to początkowe podrażnienie skory – pieczenie i zaczerwienienie, które ustępują wraz ze stosowaniem preparatu. U jednej do 10 osób występują świąd, uczucie pieczenia, rumień w miejscu podania. Podobnie występuje łuszczenie skóry, a także ból, przesuszenie i zmiana zabarwienia skóry.

Rzadziej (u jednej na 100 osób) efektem stosowania produktu jest zapalenie łojotokowe skóry, nasilenie objawów trądziku, odbarwienie skóry, uczucie kłucia, mrowienia, zapalenie skóry, dyskomfort, a nawet obrzęk w miejscu podania. Bardzo rzadkimi skutkami ubocznymi jest zapalenie warg – reakcja uczuleniowa na kwas benzoesowy.

Rzadko występują pęcherze, wypryski, uczucie ciepła, owrzodzenie w miejscu podania. Może nastąpić pogorszenie objawów astmy oraz alergia. Dlatego nie wolno stosować leku przy nadwrażliwości na kwas azelainowy, glikol propylenowy lub inny składnik Skinorenu.

Skinoren cena

Skinoren jest dostępny w aptekach stacjonarnych i internetowych. Lek jest wydawany bez recepty. Jego cena waha się w granicach od 35 do 55 zł. Kupując w aptece internetowej, należy doliczyć koszt przesyłki preparatu.

Skinoren opinie

Polecany dla osób, które borykają się z problemem skóry trądzikowej i przede wszystkim przebarwieniami. Uspokaja przede wszystkim cerę, leczy skutecznie stany zapalne i wybiela blizny potrądzikowe. Minusem leku jest cena przy dość niskiej wydajności (pojemności). Jedna tubka wystarcza na około 2 miesiące.

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *