Mysimba – działanie, opinie, recenzja tabletek
Spis treści wpisu - kliknij aby rozwinąć
MySimba to lek na odchudzanie na receptę w postaci kapsułek. Charakteryzuje się silniejszym działaniem, aniżeli popularne i często stosowane suplementy diety, których zadaniem jest jedynie wspomaganie spalania zbędnych kilogramów. Produkt składa się z dwóch substancji czynnych, z naltreksonu oraz bupropionu.
Substancje te były wykorzystywane już wcześnie, w celu leczenia takich chorób jak depresja oraz uzależnienia od alkoholu, nikotyny czy opioidów. Kompozycja tych związków została stworzona specjalnie do walki ze zbędnymi kilogramami w sytuacji, gdy wskaźnik BMI wynosi równo 30 lub więcej.
Dzięki połączeniu tych substancji działanie leki jest silniejsze, występuje silna redukcja nadmiernego łaknienia, co wpływa na spalenie odłożonej w organizmie tkanki tłuszczowej.
Skład produktu MySimba
Preparat zawiera chlorowodorek naltreksonu oraz chlorowodorek bupropionu. Pojedyncza kapsułka zawiera 8 mg chlorowodorku naltreksonu (7,2 naltreksonu) i 90mg chlorowodorku bupropionu (78 mg bupropionu). Występują także substancje pomocnicze takie jak: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza bezwodna, laktoza jednowodna, hydroksypropyloceluloza, krospowidone, chlorowodorek cysteiny, stearynian magnezu, disodu edetynian, hypromeloza, lak aluminiowy indygotyny, krzemionka koloidalna, alkohol poliwinylowy, makrogol, tytanu dwutlenek, talk.
Stosowanie MySimba
Zaleca się rozpoczęcie stosowania preparatu od przyjmowania jednej tabletki ran na dobę, najlepiej rano. Następnie wystarczy stopniowo zwiększać przyjmowaną dawkę. W 1 tygodniu leczenia należy przyjmować tylko jedną tabletkę rano, w drugim tygodniu leczenia jedną tabletkę rano i jedną tabletkę wieczorem. Natomiast w 3 tygodniu leczenia dawka wynosi 3 tabletki na dobę, dwie rano oraz jedną wieczorem.
W ostatnim czwartym tygodniu należy przyjmować dwie tabletki dwa razy na dobę. Dwie kapsułki przyjmowane rano i dwie kapsułki przyjmowane wieczorem. Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa preparatu odchudzającego MySimba wynosi 2 tabletki dwa razy w ciągu doby.
W przypadku, gdy pacjent ma problemy z nerkami lub wątrobą, albo jego wiek wynosi więcej niż 65 lat, lekarz musi dokładnie przemyśleć możliwość stosowania przez pacjenta leku MySimba. Może on stwierdzić, iż pacjent musi być pod kontrolą lekarską, ani w porę przeciwdziałać ewentualnym efektom niepożądanym.
Pacjent w wieku powyżej 65 lat albo borykający się z podwyższonym stężeniem cukru we krwi, może zostać wcześniej wysłany przez lekarza na badanie krwi. Dopiero po otrzymanym wyniku, stwierdzi czy pacjent może zacząć kurację z preparatem MySimba. Lek należy przyjmować tylko doustnie.
Tabletki powinny być połykane w całości. Nie należy rozgryzać ani przecinać kapsułek, najlepiej przyjmować je wraz z posiłkiem.
W jaki sposób działa lek MySimba?
MySimba to preparat ziołowy zawierający substancje czynne, jakimi są naltrekson oraz bupropion. Bupropion odpowiada za zwiększenie się stężenia dopaminy w mózgu, dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie łaknienia. Ułatwia także działanie procesów w mózgu, które wpływają na przemianę energii metabolicznej w organizmie.
Naltrekson natomiast oddziałuje na receptory w mózgu, dzięki czemu zmniejsza się apetyt osoby stosującej preparat MySimba. Badanie preparatu przeprowadzone w USA dowiodło, iż osoby stosujące środek, straciły przeciętnie pięć procent swojej masy ciała w ciągu 13 miesięcy.
Przeciwwskazania do przyjmowania MySimba
Lek nie powinien być przyjmowany przez osoby:
- z BMI niższym niż 27
- nadciśnieniem tętniczym
- w ciąży bądź próbujące zajść w ciąże, a także matki karmiące piersią
- nieletnie
- z nadwrażliwością na którąś z substancji aktywnych albo jakąkolwiek inną substancję pomocniczą
- uzależnione od opioidów albo agonistów opioidów
- będących w trakcie leczenia ostrego odstawienia alkoholu
- przyjmujące leki z bupiopionem albo naltreksonem
- cierpiące na chorobę afektywną dwubiegunową
- cierpiące na anoreksję albo bulimię
- u których występowały napady drgawkowe albo guz ośrodkowego układu nerwowego
- cierpiące na ciężkie zaburzenia nerek albo schyłkową niewydolność nerek
- cierpiące na ciężkie zaburzenia wątroby
- które w ciągu ostatnich dwóch tygodni były leczone lekami z grupy inhibitorów monoaminooksydazy, czyli osoba stosujące pewne leki na chorobę Parkinsona i depresję
Skutki uboczne MySimba
Może występować wiele skutków ubocznych, o wielu z nich dowiedzieć się możemy z opinii innych osób stosujących preparat MySimba na odchudzanie.Przeważnie pacjenci skarżą się na takie dolegliwości jak skurcze żołądka i biegunka. Niektóre osoby skarżyły się także nagłe napady głodu. To jakie działania niepożądane wystąpią u pacjenta jest kwestią całkowicie indywidualną.
W trakcie stosowania preparatu MySimba mogą wystąpić takie efekty niepożądane jak:
- bóle brzucha
- wymioty
- odczuwanie lęku
- pobudzenie psychoruchowe
- bóle stawowe
- bóle mięśniowe
- problemy ze snem
- zaparcia
- bóle głowy
- mdłości
Istnieją także inne skutki uboczne. W razie wątpliwości co do stosowania preparatu MySimba warto skonsultować się z lekarzem, który odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Przy podjęciu decyzji o kuracji z tym preparatem odchudzającym należy wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia wyżej wymienionych skutków ubocznych. Największe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych tego preparatu mają przede wszystkim osoby:
- z łagodnymi albo umiarkowanymi zaburzeniami czynności wątroby
- z umiarkowaną niewydolnością nerek
- z nadciśnieniem tętniczym
- borykające się z dusznicą bolesną
- po przebytym zawale mięśnia sercowego
- cierpiące na manię
- z myślami samobójczymi, albo będące po próbie samobójczej
- cierpiące na depresję
Mysimba opinie
Przyjrzyjmy się bliżej opiniom na temat tabletek mysimba. W tym celu przeglądamy fora internetowe. Poniżej przedstawiamy opinie na temat produktu.
Oczywiście to jedynie kilka przykładowych opinii, ale większość znalezionych na forach internetowych ma podobne brzmienie. Ogólnie wypowiedzi potwierdzają, że preparat działa, natomiast wiele osób skarży się na dosyć uciążliwe skutki stosowania preparatu.
Gdzie można kupić preparat MySimba?
Lek można zakupić w aptece, jednakże nie jest on dostępny wszędzie. Przed zakupem leku warto podzwonić do pobliskich aptek w celu upewnienia się co do dostępności leku. Należy pamiętać, aby nie kupować leku poza apteką, gdyż może być to bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia.
Cena preparatu MySimba
Cena leku wynosi około 400 złotych. Cena może różnić się w zależności od danej apteki.