Minoxidil na łysienie, opinie, skład, działanie, cena

3.4/5 - (83 votes)

Minoxidil to lek dermatologiczny do stosowania miejscowego. Wskazany do stymulacji wzrostu włosów w stężeniu 2% – 5%. Produkt nanosi się na skórę głowy w celu pobudzenia wzrostu włosów i spowolnienia łysienia. Minoxidil zagęszcza włosy i wydłuża fazę wzrostu włosów. Działanie preparatu różni się w zależności od osoby i typu włosów męskiego lub żeńskiego. Jeśli nastąpi wzrost włosów przy użyciu tego produktu, efekty zwykle są zauważalne, po co najmniej od 3 do 6 miesięcy i trwa tak długo, jak długo będzie on używany.

Minoxidil jest elastyczny, ponieważ może być używany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety i można go kupić bez recepty. Minoxidil jest obecnie najszerzej stosowanym lekiem stosowanym w leczeniu zarówno wypadania włosów, jak i łysienia. Działanie tego produktu związane jest z lepszym przepływem krwi, dzięki czemu skóra głowy staję się skuteczniej dotleniona i odżywiona.

Lek jest niezwykle skuteczny w przyspieszaniu tempa wzrostu włosów i zwiększaniu objętości i grubości włosów. Jeżeli jest stosowany regularnie na obszarach, gdzie występuje przerzedzenie włosów, w ciągu kilku miesięcy dana osoba doświadcza wzrostu włosów w tym obszarze. Minoxidil działa, jako „wsparcie życiowe” dla mieszków włosowych.


UWAGA! Nasi internauci wybrali produkt roku na łysienie bez recepty – Profolan.

 • Zatrzymuje proces łysienia oraz wspomaga odrost włosów.
 • Zmniejsza zakola.
 • Eliminuje niedobory przyczyniające się do wypadania włosów.
 • Działa na każdy rodzaj łysienia bez względu na przyczynę.
 • Blokuje DHT – odpowiedzialny za łysienie.
 • Całkowicie naturalny skład – produkt nie powoduje skutków ubocznych.
 • Dostępny bez recepty!

Zapraszamy po więcej informacji:

KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!


Minoxidil – skład

Składnik czynny: Minoxidil 5% wag./obj (działanie w procesie stymulacji odrostu włosów).

Nieaktywne składniki: Alkohol (30% obj.), Glikol propylenowy (50% objętościowo), destylowana woda.

Jak należy stosować Minoxidil?

 • Należy stosować dwa razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.
 • Ważne jest, aby przestrzegać zalecanej dawki. Stosowanie zwiększonej dawki zwiększyłoby ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, ale nie poprawi wzrostu włosów.
 • Nałożyć ilość przepisaną na obszar skóry głowy poddawanej leczeniu.
 • Nie ma konieczności mycia włosów przed zastosowaniem preparatu.
 • Należy upewnić się, że włosy i skóra głowy są całkowicie suche przed zastosowaniem leku.
 • Nie należy myć głowy, przez co najmniej 4 godziny po zastosowaniu Minoxisidilu.
 • Natychmiast po użyciu tego leku trzeba ręce.
 • Nie można używać suszarki do włosów, aby osuszyć skórę głowy po nałożeniu produktu, ponieważ leczenie może okazać się mniej skuteczne.
 • Przed użyciem innych produktów stylizujących (np. Żeli, maski) lub przed pójściem spać, należy poczekać aż Minoxidil całkowicie wyschnie.
 • Minoxidil może plamić odzież lub pościel, jeśli włosy lub skóra głowy nie są w pełni .

Co należy zrobić, jeśli dojdzie do zapomnienia o aplikacji?

Należy zastosować go tak szybko jak to możliwe. Jeśli nadeszła kolejna aplikacja, należy pominąć zapomnianą aplikację i wznowić normalny harmonogram. Nie można nakładać więcej, aby uzupełnić pominięte dawki, ponieważ może to spowodować podrażnienie.

Minoxidil skutki uboczne

Niektóre działania niepożądane leku nie są niczym niezwykłym, a nawet mogą zniknąć podczas leczenia. Jeśli którykolwiek z poniższych objawów utrzymuje się lub jest ciężki, należy skonsultować się z lekarzem.

Swędząca skóra głowy – przerwać stosowanie leku jeśli zaczerwienienie lub podrażnienie trwa. Inne opcje obejmują zmniejszenie dawki lub częstości stosowania produktu. Alternatywnie, lekarz może zalecić stosowanie leków w leczeniu podrażnień skóry.

Czasowe wypadanie włosów (może to wystąpić w pierwszych 2-6 tygodniach leczenia) Utrata włosów jest zwykle tymczasowa. Należy przestać stosować Minoxidil, jeśli trwa to dłużej niż 2 miesiące.

Niepożądane włosy na twarzy lub na ciele. Unikać kapania leku na twarz i czoło. Jeśli objawy utrzymują się, trzeba skonsultować się z lekarzem.

Rzadko Minoxidil może być wchłaniany przez skórę i powodować działania niepożądane. Przerwanie stosowania leku i niezwłoczne poinformowanie lekarza o przypadkach wystąpienia któregokolwiek z tych mało prawdopodobnych, ale poważnych działań niepożądanych:

 • Ból w klatce piersiowej
 • Zawroty głowy
 • Zasłabnięcie
 • Szybkie / nieregularne bicie serca
 • Ból głowy
 • Obrzęk rąk / stóp
 • Nietypowe przyrost masy ciała

Przeciwwskazania: kobiety ciężarne i matki karmiące, choroby serca, nadwrażliwość na składniki produktu. Nie należy stosować preparatu na włosy farbowane.

Minoxidil cena

Pojemność 3x60ml (trzymiesięczna kuracja) Minoxidil 5% – 110 zł

Inna opcja:

1 opakowanie na 1 miesiąc –     54,00 zł

3 opakowania na 3 miesiące – 137,99 zł

6 opakowań na 6 miesięcy –    242,99 zł

Produkt można nabyć w aptekach internetowych.

Minoxidil opinie

Minoxidil na łysienie: Jest skuteczny – zauważyłem mniej włosów pod prysznicem, stosuję go już 4 miesiące i muszę przyznać, że efekt jest zauważalny. Nie widzę jeszcze nowych włosków, ale to chyba jeszcze za wcześnie, najważniejsze, że już nie wypadają, bo bałem się, że wyłysieję do zera.Błażej z Gorzowa

Od 5 miesięcy używam Minoxidil 5% i mam niesamowite efekty. Miałem zawsze dość grube włosy, ale w późnych latach około 40 i na początku lat 50 zaczęły się robić cienkie i zaczął tworzyć się łysy punkt. Preparat nakładam na włosy na środku i masuję go wzdłuż łysego punktu dwa razy dziennie, a także kilka innych miejsc. Łysy punkt pokrywa się włosami i wyglądam świetnie, podobnie jak to miało miejsce gdy miałem 40 lat, a każdego dnia włosy są coraz grubsze, więc nie mam pojęcia, gdzie to się skończy.Lucjan z Poznania

Ranking produktów na łysienie

Przygotowaliśmy specjalny ranking produktów na łysienie. Zestawienie powstało w oparciu o opinie, oceny oraz ankiety przeprowadzone wśród łysiejących mężczyzn. Znaczną przewagę głosów uzyskał Profolan – suplement diety na łysienie o najbogatszej formule dostępnej na rynku. Produkt jest w pełni naturalny i nie powoduje efektów ubocznych nawet przy długotrwałym stosowaniu. Na dalszych pozycjach znalazły się preparaty o bardziej „chemicznym” składzie, jednak mimo to nadal cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród łysiejących mężczyzn.

Miejsce Produkt Gdzie kupić?
1 Profolan www.profolan.pl
2 Monoxidil Apteka lub Internet
3 Follixin www.follixin.pl
4 Revalid Apteka lub Internet
5 Hairvity www.hairvity.pl

 

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *