Mensil opinie, skład, działanie, recenzja

4/5 - (2 votes)

Mensil, to lek wskazany do stosowania u dorosłych mężczyzn, którzy miewają problem z osiągnięciem bądź utrzymaniem erekcji prącia, pozwalającej na odbycie stosunku seksualnego. W celu uzyskania skutecznego działania produktu, niezbędna jest stymulacja seksualna. Czas, po którym następuje działanie leku Mensil jest wśród pacjentów zróżnicowany. Jednak zwykle wynosi od trzydziestu minut do jednej godziny.

Mensil skład

Substancją czynną leku jest syldenafil w dawce 25mg.
Mensil przyjmuje postać tabletek do rozgryzania i żucia, dlatego nie trzeba ich popijać wodą.

Mensil stosowanie

Lek należy stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dołączonej do opakowania lub według zaleceń lekarza, farmaceuty bądź pielęgniarki. W razie jakichkolwiek wątpliwości, należy zgłosić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Rekomendowana dawka to 25 mg syldenafilu, którą należy przyjmować w zależności od potrzeb, około godzinę przed stosunkiem/ aktywnością seksualną. Z kolei, gdy o zażywaniu produktu decyduje lekarz, może zapisać większą dawkę, a mianowicie 50 mg syldenafilu.

W zależności od skuteczności, a także tolerancji leku, pozwala się na zwiększenie dawki do 100 mg. Niemniej jednak, nie zaleca się stosowanie leku częściej niż raz na dobę. Należy pamiętać, że Mensil zażywany w trakcie spożywanego posiłku, może zacząć działać z opóźnieniem, aniżeli przyjęty na czczo.

Po spożyciu alkoholu zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona. Dlatego, by w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze, przed zażyciem leku nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu.

W sytuacji, gdy odnosimy wrażenie, że działanie leku Mensil jest zbyt mocne albo za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Jeśli po zażyciu tabletki nie dochodzi do erekcji bądź czas trwania wzwodu jest niewystarczający do odbycia stosunku płciowego, również należy zgłosić do lekarza.

Mensil działanie

Działanie tabletek polega na wspomaganiu rozkurczu naczyń krwionośnych, nasilając w ten sposób napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Należy mieć na uwadze, że podobnie jak w przypadku innych leków, zawierających w składzie syldenafil, tak i lek Mensil bez wcześniejszego pobudzenia seksualnego, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Pacjent, który spożył większą niż zalecaną dawkę, może odczuwać niepożądane działania o nasilonym stopniu. Warto pamiętać, że zastosowanie dawki większej niż 100 mg, nie oznacza zwiększenia skuteczności leku.

Mensil przeciwwskazania

Nie stosować leku, gdy pacjent:

– wykazuje nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych
– przyjmuje leki uwalniające tlenek azotu, gdyż może to doprowadzić do niedociśnienia tętniczego
– przyjmuje riocyguat – lek stosowany w leczeniu nadciśnienia płucnego
– utracił wzrok w jednym oku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego (tzw. NAION)
– przeszedł w niedawnym czasie udar lub zawał serca
– zmaga się z chorobami serca lub wątroby
– zmaga się z zwyrodnieniem barwnikowym siatkówki

Jak każdy lek, również Mensil może powodować działania niepożądane, chociaż nie u wszystkich pacjentów one występują. Działania niepożądane, zgłaszane w związku ze stosowaniem leku Mensil są zazwyczaj łagodne lub umiarkowanie nasilone oraz krótkotrwałe. Oto one:

  • reakcja alergiczna -występuje niezbyt często (może wystąpić u 1 na 100 pacjentów)
  • jeśli działania niepożądane wystąpią w czasie stosunku płciowego lub po nim należy przyjąć półsiedzącą pozycję i spróbować się rozluźnić oraz nie przyjmować azotanów, w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej
  • nadmiernie przedłużające się i czasem bolesne wzwody –jeśli wzwód utrzymuje się ponad 4 godziny, należy
  • natychmiast skontaktować się z lekarzem
  • nagłe pogorszenie lub utrata wzroku
  • ciężkie reakcje skórne
  • napady padaczkowe lub drgawki

Mensil cena

Lek Mensil można kupić w każdej aptece stacjonarnej bądź internetowej, bez recepty. Cena, w zależności od miejsca zakupu wynosi od około 12 do 25 złotych.

Mensil opinie

Stosowałeś lub stosujesz mensil? Podziel się z nami swoją opinią, dodaj komentarz poniżej.

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *