Loxon 2%

4.5/5 - (2 votes)

Loxon 2% to lek w postaci płynu do stosowania na skórę głowy. Znajduje zastosowanie w leczeniu łysienia zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Loxon 2% pobudza porost włosów w łysieniu typu androgenowego, czyli, którego główną przyczyną są uwarunkowania genetyczne.  Ten rodzaj łysienia jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów. U mężczyzn objawia się stopniową utratą włosów, zaczynając od skroni. Natomiast u kobiet włosy stają się cieńsze równomiernie, na całej głowie.

Loxon 2% działanie

Płyn, intensywnie pobudza powstawanie nowych komórek mieszków w fazie wzrostu. . Przeznaczony jest dla osób martwiących się długotrwałym wypadaniem włosów. Zaprzestanie wypadania włosów można obserwować już po drugim miesiącu stosowania preparatu, natomiast porost włosów rozpoczyna się po czwartym miesiącu stosowania leku.

Najlepsze efekty widoczne są po dwunastu miesiącach systematycznego i konsekwentnego stosowania preparatu. Skuteczność działania leku została przebadana z udziałem 2000 osób.

Loxon 2% skład

Głównych składnikiem Loxon 2% jest minoksydyl, organiczny związek chemiczny stymulujący mieszki włosowe. Substancja zastosowana miejscowo, działa pobudzająco na porost włosów, przez zwiększenie przepływu krwi przez łożysko naczyniowe skóry. W leku znajdziemy także substancje pomocnicze, takie jak: etanol, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Loxon 2% stosowanie

Lek należy stosować dwa razy na dobę na suchą skórę głowy.  1 ml płynu należy rozprowadzić w miejscu nadmiernego wypadania włosów, dokładnie wmasować w głowę. Trzeba pamiętać, aby nie stosować leku na uszkodzoną skórę głowy. Nie należy przekraczać 2 ml preparatu w ciągu doby. Po zabiegu należy dokładnie umyć ręce.

Loxon 2% przeciwskazania

Osoby, które są uczulone na minoksydyl oraz kobiety w ciąży nie powinny stosować leku Loxon 2%. Lek nie jest przeznaczony dla osób poniżej 18 i powyżej 65 roku życia. Przy stosowaniu preparatu  może wystąpić taka reakcja jak podrażnienie skóry i świąd.

Loxon 2% cena

Lek dostępny jest zarówno w aptekach stacjonarnych na terenie całej Polski, jak i w sklepach internetowych. Opakowanie 60 ml możemy kupić już od 25zł, w zależności od wybranej apteki.

Loxon 2% opinie

Nie sądziłem, że istnieje skuteczne rozwiązanie na łysienie. Bylem zdania, że  z łysieniem trzeba się po prostu pogodzić. Oczywiście dla faceta nie jest to prosty temat, u mnie problem pojawił się już przed 30-tką. Ogólnie w mojej rodzinie nie mamy dobrych włosów. Moja żona wyszukała w internecie informacje o loxonie. Okazało się, że możliwe jest zatrzymanie problemu wypadania włosów. U mnie problem nie cofnął się, ale przynajmniej postępowanie łysienia zostało zatrzymane.

Michał, Toruń

Jeśli zastosujemy loxon w odpowiednim momencie to mamy bardzo dużą szanse na zatrzymanie łysienia. Łysina nie pasuje dla każdego faceta, ja sądzę, że jeśli da się walczyć z tym problemem, to warto to robić.

Dominik, Poznań.

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *