Linomag na trądzik, opinie, skład, działanie

3.9/5 - (14 votes)

Linomag to preparat do stosowania zewnętrznego, nakładany miejscowo na zmienioną chorobowo skórę. Jest to preparat o działaniu natłuszczającym, chroniącym skórę przed utratą wilgotności oraz wspomagający regenerację naskórka. Występuje w postaci maści, kremu oraz płynu. Maść linomag może być stosowana nawet u noworodków i małych dzieci. Krem przeznaczony jest dla dorosłych oraz dzieci powyżej 11 roku życia, z uwagi na zawarty w składzie kwas borowy.

UWAGA! Porównaliśmy leki, maści, tabletki na trądzik dostępne bez recepty, zachęcamy do lektury artykułu:

Linomag skład

Linomag płyn jest mieszanką nienasyconych kwasów tłuszczowych. Głównym i jedynym składnikiem, a zarazem substancją czynną preparatu jest odpowiednia mieszanina kwasów tłuszczowych zawartych w oleju lnianym z pierwszego tłoczenia. Preparat nałożony na skórę chroni ją przed utratą wody, natłuszcza ją oraz zmniejsza suchość i złuszczanie się naskórka.

Nienasycone kwasy tłuszczowe wspomagają regenerację skóry.
Maść oprócz Linomagu w płynie, zawiera substancje pomocnicze, takie jak lanolina oraz biała wazelina. Krem dodatkowo uzupełniony jest o 3% kwas borowy i eucerynę.

Linomag wskazania

Linomag, jako płyn na skórę stosowany jest jako środek wspomagający w odparzeniach, wyprysku i wyprzeniach, w stanach nadmiernej suchości skóry oraz w łagodzeniu objawów łuszczycy.
Również maść może być stosowana jako preparat na odparzenia oraz przy nadmiernej suchości skóry u niemowląt i dzieci.

W pozostałych przypadkach może być stosowany po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.
Krem ma działanie podobne do maści, lecz wzmocnione dodatkiem kwasu borowego, dlatego nie może być stosowany u małych dzieci.

Linomag stosowanie

Preparat w postaci kremu lub maści, przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę. Lek powinien być używany po konsultacji lekarskiej i zgodnie z zaleceniami lekarza. Dotyczy to zwłaszcza użycia preparatu u niemowląt i małych dzieci oraz w przypadku łuszczycy.

Preparat nanosi się na skórę w postaci wcierań lub tamponów, w zależności od rodzaju schorzenia od do 3 razy na dobę. W celu nałożenia preparatu należy go rozprowadzić, bądź cienką warstwą bezpośrednio na chorobowo zmienioną skórę, lub grubą warstwą pod opatrunek.

Linomag skutki uboczne

Dotychczas nie stwierdzono niepożądanych działań leku na trądzik. Jednak mogą one wystąpić w przypadku nadwrażliwości na któryś ze składników preparatu, dlatego w przypadku istniejących alergii nie należy go używać. Nie wolno stosować Linomagu na błony śluzowe, uszkodzoną skórę oraz w przypadku wyprysku łojotokowego. Należy chronić błony śluzowe oraz oczy przed działaniem preparatu.

Ze względu na zawartość kwasu borowego w kremie, nie używać go u niemowląt i małych dzieci.
Preparat w postaci kremu nie powinien być stosowany na dużą powierzchnię skóry, aby zawarty w składzie kwas borowy nie uległ wchłonięciu w nadmiernej ilości.

W czasie ciąży oraz w okresie karmienia nie należy stosować żadnych leków bez skonsultowania się z lekarzem. Jeżeli lekarz uzna, że stosowanie leku przyniesie więcej korzyści matce, niż szkody dziecku, wówczas można lek stosować, jednak zawsze zgodnie ze wskazówkami lekarza.

Produkt nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów ani na obsługę maszyn lub urządzeń.

Linomag cena

Linomag maść w tubce 30 g można kupić w każdej aptece, również internetowej. Dostępna jest w cenie od 6 do 10 złotych. Linomag w kremie także można dostać bez problemów w dowolnej aptece i bez recepty. Za opakowanie 30 g trzeba zapłacić od 5 do 10 złotych.

Linomag opinie

Linomag maść chwalona jest za wydajność, szybkość działania i skuteczność. Podkreślanymi zaletami maści jest łatwość użycia, niska cena, brak silnego zapachu oraz to, że nie uczula.

Linomag w kremie również chwalony jest za efektywność, delikatność, dobrą cenę. Podkreśla się jego zalety jako środka nawilżającego i natłuszczającego, delikatnego, a zarazem skutecznego. Nie podrażania, daje oddychać skórze, łatwo się rozprowadza i ma przystępną cenę. Niestety wiele osób gani go za nieprzyjemny zapach oraz wskazuje, że krem brudzi, a powstałe plamy ciężko jest zlikwidować.

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *