Limace na zmarszczki – opinie, efekty działania, recenzja

2.7/5 - (6 votes)

Limace to serum przeciwzmarszczkowe do każdego rodzaju cery. Jego działanie ma na celu zredukowanie poziomu zmarszczek, a także nawilżenie i oczyszczenie skóry. Krem nie zawiera olejów mineralnych, SLS ani parabenów. Zalecany jest zwłaszcza dla kobiet dojrzałych, borykających się z niedoskonałościami skóry, czyli kobiet 40+,50+60+ i więcej. Serum polecane jest także młodym mającym problemy skórne w postaci np. trądzika młodzieńczego.

Skład serum Limace

Serum Limace zyskał na popularności przede wszystkim ze względu na unikalny skład i jego właściwości. Krem zawiera w sobie śluz ślimaka, nie brzmi to zbyt zachęcająco, aczkolwiek śluz ślimaka wpływa korzystnie na skórę i pomaga w walce nawet z głębokimi zmarszczkami. Śluz ze ślimaka zawiera wiele substancji o udowodnionym działaniu pielęgnacyjnym oraz leczniczym. Posiada w składzie elastynę, kolagen oraz kwas glikolowy i alantoinę. Śluz ze ślimaka stymuluje procesy syntezy i zapewnia właściwy poziom kwasu hialuronowego, przez co proces migrowania keratynocytów staje się ułatwiony, dzięki czemu mogą one wpływać na szybsze gojenie się ran i wszelkich otarć i uszkodzeń na powierzchni naskórka.

Serum Limace powinno być skuteczne w takich problematycznych przypadkach jak na przykład różnego rodzaju przebarwienia, rozszerzone naczynka, blizny, trądzik młodzieńczy, a co najważniejsze serum ma wpływać na znaczną redukcję zmarszczek, zarówno tych płytkich, jak i głębokich. Śluz ze ślimaka ma właściwości peelingujące oraz rozjaśniające, przeznaczony jest więc dla wszystkich rodzajów skóry: cery wrażliwej, alergicznej, tłustej, mieszanej czy naczynkowej.

Jednak w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, należy mieć na uwadze, że skład śluzu ślimaka jest całkowicie bezpieczny, a ewentualne działania niepożądane występują przez pozostałe składniki wspomagające działanie preparatu Limace. Nie należy więc obawiać się żadnych dolegliwości w trakcie stosowania preparatu Limace, można go więc używać przez dowolną ilość czasu, aż do uzyskania zamierzonych rezultatów. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż tylko produkty zawierające sporą ilość śluzu ślimaka, mogą okazać się efektywne w trakcie walki z problemami skórnymi.

Stosowanie serum Limace

Serum jest preparatem o bardzo dużej koncentracji wszystkich składników aktywnych. Z tego względu należy pamiętać, aby to właśnie je nakładać na skórę w pierwszej kolejności, zaraz po dokładnym oczyszczeniu skóry. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu skóry przed nałożeniem kremu składniki aktywne mogą bez problemu przedostać się jak najgłębiej do skóry, przez co dadzą jeszcze lepsze efekty, aniżeli zastosowanie zwykłego kremu. Wysoka cena serum wiąże się z dużą ilością zawartych w nim składników aktywnych.

Należy także pamiętać o możliwej interakcji serum z pewnymi kremami nawilżającymi. Jeśli zakupione produkty nie są takiej samej marki, należy wówczas przed zastosowaniem serum przeczytać umieszczoną na nim etykietę. Wówczas dowiemy się, czy składniki Limace nie wejdą w żadną niepożądaną reakcję z kremem. Bardzo ważnym krokiem w stosowaniu serum jest jego prawidłowa aplikacja. Dbanie o właściwe nakładanie preparatu odrywa dużą rolę w jego skuteczności. Składniki aktywne o wiele lepiej przedostają się przez skórę, jeśli jest ona oczyszczona, rozgrzana oraz lekko wilgotna.

Na samym początku przed aplikacją należy więc skórę oczyścić i przemyć ciepłą wodą. Do tego celu sprawdzi się doskonale mleczko oczyszczające wraz z dodatkiem wody micelarnej. Warto także przyłożyć do twarzy ciepły i lekko wilgotny ręcznik, który spowoduje delikatne otworzenie porów. Tak mocno skondensowane serum, wpływa na jego wydajność. Wystarczy nałożyć jedynie parę kropel serum na całą twarz. Nie zapominajmy także o szyi oraz dekolcie, gdyż te miejsca także z biegiem lat tracą swoje nawilżenie i jędrność.

Działanie preparatu Limace

Limace jest kremem bardzo bezpiecznym dla skóry, gdyż zastosowano w nim jedynie naturalne składniki. Według producenta już po paru dniach stosowania tego preparatu można odczuć jego pierwsze efekty. Skóra ma stać się napięta i nawilżona. Nakładanie serum Limace ma przynieść takie efekty jak:

  • wygładzanie skóry
  • ujędrnienie oraz nawilżenie cery
  • usunięcie płytkich oraz głębokich zmarszczek
  • oczyszczona i widocznie odmłodzona skóra

Wszystkie podane informacje są całkowicie ogólne, gdyż wszystkie szczegóły co do działania preparatu można znaleźć na stronie producenta kremu. Tak także można poznać opinie, osób, które przetestowały już preparat. Każdy organizm jest inny, z tego względu każda osoba stosująca preparat Limace może zauważać na swojej skórze odmienne efekty. Różny może być także czas, po jakim te efekty staną się zauważalne.

Przeciwwskazania do stosowania preparatu Limace

Jedynym przeciwwskazaniem jest uczulenie na którykolwiek ze składników kremu. W przypadku powstania na skórze podejrzanej wysypki, czy zaczerwienienia należy od razu zmyć wodą preparat Limace. Jeśli objawy nie ustąpią, należy zgłosić się do lekarza, który podejmie odpowiednie działania. Nie należy korzystać z produktu, jeśli już kiedyś wystąpiły u nas reakcje alergiczne na któryś ze składników Limace.

Skutki uboczne

Nie istnieją informacje o żadnych skutkach ubocznych. Prawdopodobnie skutki uboczne w trakcie stosowania tego preparatu w ogóle nie występują, jednakże jeżeli posiadamy jakiekolwiek wątpliwości co do korzystania z serum Limace, należy skonsultować się z dermatologiem lub innym specjalistą, który będzie w stanie odpowiedzieć na wszelkie nurtujące nas pytania.

Cena produktu Limace

Cena Limace wynosi około 179-200 złotych. Producent oferuje zniżki przy zakupie większej ilości produktów.

Gdzie można zakupić preparat Limace?

Niestety, ale serum nie jest dostępne w aptekach ani drogeriach. Krem można zakupić tylko i wyłącznie na stronie producenta, w której przynajmniej mamy pewność co do składu i oryginalności preparatu, który teoretycznie nie powoduje działań niepożądanych. Czasem na serwisach aukcyjnych pojawiają się oferty kremu Limace, jednakże nie warto korzystać z takich niepewnych źródeł.

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *