Latopic opinie, skład, działanie, cena

4.7/5 - (4 votes)

Latopic to suplement diety, preparat spożywczy łagodzący objawy atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz alergii pokarmowych. Zawiera bakterie probiotyczne, których zadaniem jest przywrócenie prawidłowego składu florze bakteryjnej jelit i utrzymanie jej w stałej równowadze.

Latopic składniki

Latopic zawiera 3 szczepy Lactobacillus – probiotycznych bakterii kwasu mlekowego. To one właśnie, jak potwierdzono z całą pewnością, działają korzystnie na organizm człowieka. Bakterie pochodzące z kwasu mlekowego są składnikiem prawidłowo funkcjonującej mikroflory układu pokarmowego u człowieka: niemowlęcia, dziecka i dorosłego.

Mikroflora jelitowa to zbiór bakterii zajmujących się przystosowaniem a tym samym wzmacnianiem układu immunologicznego człowieka. Nabywamy je od „zawsze” poprzez naturalny poród, ssanie mleka matki, zwalczanie infekcji, a także kontakt ze zwierzętami, naturalnym środowiskiem. Dzisiaj nasza odporność nie nadąża już za rzeczywistością, czyli cesarskimi cięciami, nadmierną higieną, dietetycznym jedzeniem.

Zaburzenia równowagi mikroflory jelitowej mogą przyczynić się do przejęcia jelit przez wrogie bakterie patogenne, a w wyniku tego powodować stany zapalne śluzówki jelit i zwiększenia ich przepuszczalności. Chorzy na atopowe zapalenie skóry charakteryzują się nieszczelnością jelit przepuszczających alergeny.

Spożywanie probiotyku, takiego jak Latopic korzystnie wpływa i przywraca prawidłowe funkcjonowanie mikroflory jelit, a ponadto wyraźnie zmniejsza namnażanie się mikroorganizmów szkodliwych dla zdrowia oraz uszczelnia barierę jelitową.

Latopic stosowanie

Suplement diety Latopic to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Sięga się po niego w okresie prowadzenia diety w stanach alergicznych pokarmowych oraz przy atopowym zapaleniu skóry. Może być zastosowany u niemowląt, dzieci i dorosłych.

Latopic działanie

Skuteczne leczenie Latopikiem przyniesie stan równowagi mikroflory bakteryjnej. A to znaczy, że przy nawracających dolegliwościach układu pokarmowego ustąpią biegunki. Gdy pacjent cierpi na nadwagę, wyrównanie flory bakteryjnej ujmie mu wiele kilogramów. Pacjenci podatni na częste infekcje będą chorowali rzadziej a alergicy z objawami skóry atopowej odczują wyraźną ulgę. Oczywiście Latopic nie jest rozwiązaniem na wszystkie dolegliwości, jednak pozytywne efekty stosowania tego preparatu widać nawet u dzieci z autyzmem i zaburzeniami zachowania. Uregulowana flora bakteryjna pomaga opanować sen, wyciszyć się, a nawet pozwala na nawiązywanie bliższych kontaktów z otoczeniem. Serotonina odpowiedzialna za nasz nastrój produkowana jest w jelitach, dlatego pacjentom poprawia się humor. Czasami może ustąpić nawet zdiagnozowana depresja.

Latopic przeciwwskazania

Latopicu nie powinny stosować osoby uczulone na którykolwiek ze składników a ponadto trzeba pamiętać, że nie może on być jedynym źródłem pożywienia. Zawsze powinno się go stosować pod nadzorem lekarza prowadzącego, szczególną ostrożność należy zachować aplikując go niemowlętom. Produkt nie zawiera glutenu, tłuszczu, białka mleka, laktozy. Kobiety w ciąży powinny skonsultować leczenie Latopikiem z prowadzącym ciążę lekarzem.

Latopic skład

Produkt ma postać proszku. Sprzedawany jest w opakowaniach po 10 lub 30 saszetek. Jedna saszetka zawiera; 1 miliard liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego (25% Lactobacillus casei ŁOCK 0908, 50% Lactobacillus paracasei ŁOCK 0919, 25% Lactobacillus casei ŁOCK 0900).

Dawkowanie preparatu

Latopic może mieć również postać kapsułek. W tej postaci zaleca się zażywanie 1 kapsułki na dobę, przez ok. 3 miesiące. Należy pamiętać, aby nie przekraczać przepisanej dawki, jej zwiększenie nie przyczyni się do zwiększenia skuteczności leczenia. Niemowlętom zaleca się Latopic w postaci proszku. Trzeba pamiętać, że leczenie probiotykiem wymaga czasu i cierpliwości. Odbudowa flory bakteryjnej to proces długotrwały i wymagający konsekwencji i systematyczności.

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Opinia na temat “Latopic opinie, skład, działanie, cena

  • 9 sierpnia, 2017 at 5:23 pm
    Permalink

    Dawno nie trafiłam na takie rzeczy, fajnie się czyta i w ogóle częściej i więcej proszę, bo czasu się tutaj zdecydowanie nie traci.

    Skomentuj tę opinię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *