Jagody goji w tabletkach

4.9/5 - (12 votes)

Owoce goji to bardzo popularna roślina, która od lat wykorzystywana jest jako jeden ze środków leczniczych w medycynie domowej i ludowej. Pochodzi z krajów azjatyckich, i to właśnie tam znajduje szerokie grono zwolenników i odbiorców. Jagody goji są owocami rośliny o nazwie kolcowój pospolity. W naszym kraju dostępne są jagody goji w tabletkach.


UWAGA! Wybierz sprawdzony i skuteczny środek na odchudzanie – African Mango.

African mango

  • Schudnij nawet 12 kg w dwa miesiące!
  • Wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.
  • Zapobiega magazynowaniu się tłuszczu.
  • Hamuje apetyt.
  • Ma naturalny skład i nie powoduje efektów ubocznych.

AFRICAN MANGO – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!


Informacje ogólne

Jagody goji w tabletkach, jako naturalny środek dużym uznaniem cieszą się zarówno wśród szerokiej klienteli, jak i osób zajmujących się dietetyką w sposób profesjonalny. Stanowią bardzo dobry środek wspomagający spalania tkanki tłuszczowej. Owoce tej rośliny często są składnikiem wielu rodzajów suplementów diety. Jednak przed kupnem samych owoców warto jest sprawdzić ich dystrybutora.

Jagody goji – działanie

Owoce te bogate są w źródło białka. Dzięki czemu mogą mieć działanie antynowotworowe. Dzięki różnego rodzaju witaminom i węglowodanom wspomagają wydzielanie hormonów. Pozytywnie wpływają również na pracę mózgu i całego układu nerwowego. Spożywanie jagód goji podniesie w organizmie również poziom wielu składników mineralnych. Są to między innymi żelazo, wapń czy cynk. W rdzennym kraju pochodzenia tego owocu ludność wierzy, że pomagają przedłużyć żywotność. Wspomagają również proces odchudzania. Bardzo dobrze działają także na oczy. Ze względu na obecność karotenoidów chronią siatkówkę. Wspomagają układ krążenia i serce. Wspomagają kondycję paznokci i włosów

Zawartość jagód goji

Można powiedzieć, że jagody goji są jednym z najzdrowszych składników naturalnych. Same owoce zawierają potrójną dawkę żelaza oraz liczne witaminy. W ich składzie znajdzie się również witamina E, B1, B2 i B6 – stanowią one jedno z największych źródeł karotenoidów, czyli beta-karotenu. Główne składniki to:

– 22 polisacharydy, które odpowiedzialne są za podniesienie odporności organizmu,

– 18 aminokwasów, których utrzymanie na wysokim poziomie jest niezbędne dla zachowania witalności organizmu,

– witamina A i C,

– witaminy B1, B2, B3, B5 i B8,

– potas, fosfor, magnez, wapń, żelazo, cynk, mangan, chrom, selen,

– kartenoidy: alfa-karoten, zeaksantyn, luteina, likopen.

Jak stosować jagody goji?

Przyjmowanie zarówno suplementów, w których skład wchodzą a także samych suszonych owoców jest bardzo wskazane na ogólną poprawę kondycji organizmu. Ich dawkowanie nie może być jednak przesadzone. W diecie zalecane jest przyjmowanie tabletek. Jeżeli w grę wchodzą rzeczywiste owoce, to ich dzienna dawka nie powinna przekroczyć około 10 gram. Należy jednak pamiętać, aby nie spożywać świeżych owoców – są one bowiem trujące.

Skutki uboczne jagód goji

Jak już wcześniej wspomniano, nie należy przekraczać dziennej dopuszczalnej dawki spożyci tabletek jagód goji. Ich stosowanie nie jest również wskazane dla osób, które w codziennym funkcjonowaniu przyjmują leki przeciwzakrzepowe. Kobiety będące w ciąży lub okresie karmienia piersią także nie powinny mieć styczności z suplementami i samymi owocami. Ważnym elementem jest również sam kolor i kondycja owocu. Jeżeli jest on niewystarczająco dojrzały może dojść do zatrucia pokarmowego. Obniżają również poziom cukru we krwi, dlatego cukrzycy nie powinni ich spożywać.

Gdzie kupić jagody goji w tabletkach?

Chcąc kupić goji berry, bardzo pozytywnie zaskoczyć może cena produktu. W porównaniu do innych suplementów ich cena jest stosunkowo niska. Na rynku można nabyć owoce goji w różnej postaci. Między innymi w specjalistycznych sklepach spożywczych. Jagody goji można wyhodować we własnym zakresie. Wtedy jest się pewnym co do ich rzeczywistego pochodzenia. Sadzonki są bardzo łatwo dostępne w Internecie. Najlepiej jest jednak udać się do sprawdzonego sklepu stacjonarnego, będzie można uzyskać jakieś informacje o samym hodowcy i zobaczyć na własne oczy kondycję sadzonki. W zależności od pojemności opakowania ich ceny wahają się pomiędzy 20 a 60 złotych. Suplementy z ich dodatkiem to również wydatek około 30 złotych.

Jagody goji – opinie

Goji berry są bardzo polecanym specyfikiem wspomagającym proces odchudzania. Ze względu na obecność w swoim składzie wielu witamin i składników odżywczych działają bardzo dobrze na ogólną poprawę kondycji całego organizmu. Zadbają również o kondycję skóry, włosów i paznokci. Jednak to wszystko zadziała wtedy, jeśli klient nie przekroczy dziennej dopuszczalnej dawki produktu.

Zobacz co na odchudzanie polecają internauci i dietetycy. Sprawdź nasz ranking tabletek odchudzających! Czy w zestawieniu tym znalazło się miejsce dla jagód goji?

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *