Ipl – zabiegi ipl na trądzik, owłosienie, naczynka oraz zmarszczki

5/5 - (3 votes)

IPL to z angielskiego Intense Pulse Light, czyli impulsywne źródło światła. Urządzenie Ipl wytwarza wiązkę promieni świetlnych, które podczas zabiegów docierają do różnych warstw naszej skóry, przez co działają kompleksowo. Dzięki laserowi ipl możemy stymulować produkcję kolagenu, eliminować niechciane owłosienie, wybielać zaczerwienienia, zamykać popękane naczynka czy redukować zmarszczki.

Do tego za pomocą ipl wykonuje się także leczenie trądziku pospolitego, usuwane rozstępów, usuwanie piegów, przebarwień, fotoodmładzanie czy usuwanie zmian pigmentowych.

Jak wygląda zabieg IPL?

Urządzenia posiada specjalną głowicę do której dopasowuje się odpowiednie filtry w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Filtry pozwalają zmieniać długość fali świetlnych dzięki czemu można je dopasować do danego rodzaju skóry.

Ile razy należy powtarzać zabiegi IPL?

Wszystko zależy od problemu, z którym zgłaszamy się do gabinetu kosmetycznego. Przykładowo fotoodmładzanie należy powtarzać 3-6 razy w okresie 30 dni, leczenie trądziku to 6 zabiegów co 3 tygodnie, usuwanie owłosienia od 6 do 10 zabiegów co 30 dni, zamykanie naczynek, przebarwienia oraz rumień usuniemy na jednej wizycie, a w razie potrzeby, po konsultacji należy powtórzyć zabieg po 30 dniach.

IPL przeciwwskazania

Z zabiegów ipl nie powinny korzystać osoby, które:

– przyjmują leki rozrzedzające krew

– przyjmują leki światło-uczulające

– posiadają zmiany nowotworowe

– są w ciąży lub podczas okresu

– są wrażliwe na terapię światłem

Czego spodziewać się po zabiegu IPL?

Przeważnie jest tak, że po zabiegu ipl posiadamy mniejsze lub większe zaczerwienienia w zależności od tego jaki rodzaj zabiegu wykonujemy i jakiej mocy użyto. Największe zaczerwienienie występuje przy usuwanie przebarwień gdzie zmiany mogą utrzymywać się nawet dwa tygodnie.

W przypadku korzystania z zabiegów ipl warto wybrać miejsce, gdzie zabieg wykonują specjaliści z doświadczeniem, ponieważ nieumiejętne wykonanie zabiegu może doprowadzić do poparzeń i powstania blizn.

Depilacja IPL

W przypadku depilacji IPL mamy do czynienia z oddziaływaniem na melaninę, czyli barwnik, który znajduje się w naszych włoskach oraz skórze. Energia przekazana do włosa niszczy go razem z cebulką. Warunkiem skutecznego zabiegu jest znajdowanie się włosów w fazie wzrostu. W związku z tym po jednym zabiegu usuniemy jakieś 40% naszych włosów. Aby uzyskać całkowity efekt należy powtórzyć zabieg od 5 do 8 razy.

Przykładowa cena jednej sesji depilacji ipl w klinice w Warszawie to: wąsik 350zł, pachy 450zł, bikini 400zł, uda 500zł, łydki 500zł.

IPL opinie

Przeglądając opinie na temat zabiegów ipl przeważnie spotykamy się z zadowoleniem z efektów. Wiele osób podkreśla, że zabiegi są dosyć kosztowne i należy je powtarzać kilkukrotnie do uzyskania odpowiedniego efektu. Pojawiają się również opinie na temat tego, że należy spodziewać się po zabiegu mniejszych lub większych zaczerwienień.

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *