Efekty ćwiczeń po „Skalpelu” Ewy Chodakowskiej. Sprawdzamy trening!

4.2/5 - (32 votes)

Skalpel to nazwa, która kojarzy się nam z czymś ostrym, z zabiegiem, który ma na celu diametralną zmianę. Co oznacza taka nazwa w przypadku zestawu ćwiczeń? Podobnie jak w przypadku tego urządzenia medycznego, skalpel ma za zadanie być precyzyjny, skuteczny i szybki. Ewa Chodakowska nadając taką nazwę dla programu ćwiczeń z pewnością myślała o zabiegu marketingowym, nazwa przyciąga uwagę. Trening ma gwarantować podobne efekty jak w przypadku operacji plastycznej.

Informacje o treningu

Skalpel” to jedne z wielu programów ćwiczeń, które są autorstwem trenerki. Po wielkim sukcesie tego zestawu powstał podobny program – „Skalpel-Wyzwanie”.

Przyjrzyjmy się bliżej zasadom „Skalpelu”

Założenia są podobne jak w przypadku innych ćwiczeń fizyczny, podstawą „Skalpeli” są:

– regularne wykonywanie ćwiczeń, aby uzyskać dobre efekty należy powtarzać ćwiczenia 3 do 4 razy w tygodniu.

– wykonujemy sumiennie każde ćwiczenie zwracając uwagę na to, aby były poprawne techniczne. Jeśli nie mamy siły lepiej zrobić mniej powtórzeń , ale dokładnie.

– zgodnie z zaleceniami należy pamiętać o odpowiednim oddychaniu. Podczas napinania mięśni wykonujemy wdech, natomiast podczas ich rozluźniania robimy wydech.

– ważnym elementem są mięśnie brzucha, które powinny być napięte podczas naszego treningu.

– ruchy powinny być wykonywane starannie, tak jak na pokazanym przykładzie.

Przejdź do ankiety i wybierz najlepsze tabletki na odchudzanie lub zobacz wyniki głosowania ponad 13 tysięcy internautów na najlepsze tabletki na odchudzanie > kliknij i przejdź <

Jeśli dopiero zaczynasz wybierz pierwszy „Skalpel”, który jest przeznaczony właśnie dla Ciebie. Podczas programu ćwiczeń, mamy do dyspozycji ruchy, które angażują praktycznie całe ciało, a w szczególności partie, które są najbardziej istotne dla kobiet – pośladki, uda, brzuch. Wykonanie całego treningu zajmuje około 40 minut.

Jeśli ćwiczyć od jakiegoś czasu i czujesz się na siłach, możesz przystąpić do trudniejszego zestawu ćwiczeń jakim jest tak zwane „Wyzwanie”.

Jeśli i to będzie dla nas za mało to, aby przyspieszyć efekty naszej pracy możemy dodać bieganie, rower, basen czy inne ćwiczenia kardio. Same ćwiczenia to oczywiście połowa naszej pracy, nie zapominajmy o zdrowej diecie, która jest równie istotna. Zdrowa dieta nie tylko da nam energię do ćwiczeń, ale także uchroni nas od efektu jo-jo.

Idealne ciało w miesiąc? Czy to efekt, który obiecuje Ewa Chodakowska?

Oferta znanej instruktorki jest bardzo interesująca. Wystarczy wykonywać ćwiczenia z filmu – systematycznie i po mniej więcej 14 dniach zobaczymy początkowe efekty. Co konkretnie? Zwrócimy uwagę na bardziej jędrne uda, pośladki, brzuch. Niektóre kobiety mówią o bardzo dobrych efektach po miesiącu regularnych ćwiczeń, nawet 10 cm mniej w biodrach.

Strach pomyśleć jakie będą efekty po dwóch miesiącach ćwiczeń 😉 Wówczas ma poprawić się cała sylwetka, napięcie skóry. Wykonując „Skalpele” podobnie jak w innych ćwiczeniach fizycznych nie tylko przyczyniamy się do lepszego wyglądu naszego ciała, ale również do lepszej kondycji psychicznej, przez wydzielanie się endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia – efekty treningu Ewy. Mówi się, że nawet w przypadku, gdy wcześniejsze treningi nie przynosiły efektów, to zestaw, który proponuje Ewa Chodakowska okaże się strzałem w dziesiątkę.

Efekty po miesiącu – czy to możliwe?

Dużo mówi się o tym w teorii, ale najlepszą wiedzę na temat ćwiczeń z Ewą Chodakowską otrzymamy poznając opinie uczestniczek programu. Tak jak z każdym treningiem spotykamy zarówno jego zwolenników jak i przeciwników. Większość opinii na temat ćwiczeń to pozytywne odczucia. Nie jest to niespodzianką, że szybkie i spektakularne efekty ćwiczeń uzyskują te osoby, które wcześniej prowadziły „kanapowy” tryb życia i nie miały do czynienia z żadną formą aktywności. Ewa Chodakowska stała się swojego rodzaju mentorem, wzorem do naśladowania dla wielu kobiet.

Bardzo przydatne okazują się tu obietnice Ewy o określonych stratach centymetrów w rejonach talii, bioder, daje to motywacje i energię do kolejnych treningów. Ciekawy jest też sposób przekazywania ćwiczeń, film pozwala na dokładne odwzorowanie każdego ćwiczenia, mamy wrażenie, że ćwiczymy razem z Ewą i nie musimy wychodzić z domu, żeby wykonać trening.

Jakie są złe strony treningu – Skalpel?

Podobnie jak wielu jest zwolenników treningu, jak i samej trenerki, tak wielu mamy też przeciwników. Przeciwnicy twierdzą, że to co pokazuje Chodakowska nie da się osiągnąć jedynie przy pomocy jej programów treningowych, ale ważne są także odpowiednie wyrzeczenia i dieta. Wytykają jej operację powiększania biustu, przez co wygląd jej ciała jest bardzo zmieniony.

Ewa Chodakowska wygląda inaczej niż w przypadku kobiety, która miałaby niski poziom tłuszczu, wówczas w procesie odchudzania biust również traci na swojej objętości, podobnie jak talia czy biodra.

Jeszcze inne osoby stawiają zarzuty odnośnie komercyjności całego treningu jak i samej trenerki. Zawsze znajdą się zawistne osoby, które mają coś na przeciw, nie należy się tym przejmować. Każda aktywność fizyczna dostosowana do naszych możliwości ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm.

Jeśli chcemy ćwiczyć z Ewą Chodakowską pamiętajmy o systematyczności, o tym że aktywność jest dobra dla naszego zdrowia i urody. Nie popadajmy jednak w przesadę i nie dążmy zbyt intensywnie do jakiś ideałów. Pamiętajmy, że każdy ma inny organizm, inne ciało, zawartość tłuszczu w organizmie. Nasze cele powinny być dostosowane do naszych możliwości.

Naturalne wspomaganie odchudzania

Jeśli chcemy uzyskać dobre efekty do aktywności fizycznej i diety warto dodać wysokiej jakości suplementację. W ostatnim miesiącu na rynku pojawił się nowy produkt, dla osób, które chcą przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej i wymodelować sylwetkę – Fast Burn Extreme. Produkt jest stosowany przez sportowców oraz osoby, które chcą zredukować wagę i spalić tkankę tłuszczową.

Fast Burn Extreme to skuteczny wieloskładnikowy spalacz tłuszczu przeznaczony dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie w każdym wieku. Jego regularne stosowanie efektywnie wspomaga metabolizm tłuszczu oraz pobudza redukcję jego zapasów.

Fast Burn Extreme to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i bezpiecznie wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej oraz redukcję wagi ciała. Produkt to wieloskładnikowa formuła, z której może korzystać każdy, niezależnie od wieku czy płci.

Działanie Fast Burn Extreme to:

– szybszy metabolizm tłuszczów i węglowodanów

– więcej energii w czasie treningu

– minimalizacja produkcji tkanki tłuszczowej

– modelowanie sylwetki

– lepsza koncentracja

– bezpieczny skład

Dowiedz się więcej na stronie oficjalnego dystrybutora: Kliknij tutaj!

Rabat dla naszych czytelników – zamów produkt 20 % taniej – Kliknij tutaj!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

4 Opinii na temat “Efekty ćwiczeń po „Skalpelu” Ewy Chodakowskiej. Sprawdzamy trening!

 • 23 maja, 2018 at 2:43 pm
  Permalink

  Ja 3 tydzien cwicze 14 treningow narazie zero efektow w centymetrach. Cialo jedrniejsze i lepsze samopoczucie:) diety nie stosuje wiec pewnie to dlatego

  Skomentuj tę opinię
 • 15 maja, 2018 at 10:31 am
  Permalink

  Każda aktywność jest dobra, Ewa ma dosyć wymagające programy, ale jeśli robi się je systematycznie to są dobre efekty

  Skomentuj tę opinię
 • 25 kwietnia, 2018 at 1:28 pm
  Permalink

  Dla mnie to trochę przereklamowane, no ale dobrze jest się czasami poruszać, więc ja jestem jak najbardziej za. Sam skalpel efekty ma ponoć dobre

  Skomentuj tę opinię
 • 17 kwietnia, 2018 at 7:26 am
  Permalink

  Ten skalpel z Ewą to droga przez mękę, naprawdę trzeba mieć mocną wolę, żeby 3 razy w tygodniu wykonywać te ćwiczenia…

  Skomentuj tę opinię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *