Desmoxan skład, działanie, opinie, recenzja

Rate this post

Desmoxan jest preparatem w formie tabletek, zawierającym w swoim składzie środek imitujący działanie nikotyny. Dzięki niemu zmotywowany do rozstania się z paleniem papierosów człowiek, poprzez oszukanie swojego organizmu, uzyskuje wsparcie przy stopniowym odzwyczajaniu go od nikotyny.

Desmoxan skład preparatu

Główną substancją czynną leku jest cytyzyna, alkaloid występujący w roślinie złotokap zwyczajny. Cytyzyna ma działanie podobne do nikotyny, stąd jej skuteczność w zastępowaniu nikotyny w preparatach niwelujących głód nikotynowy.

Alkaloid działa na autonomiczny układ nerwowy, a głównie na ośrodek oddechowy, zwiększa wydzielanie adrenaliny oraz dopaminy i w dawkach zalecanych przez farmaceutów jest całkowicie bezpieczny dla większości osób. Oprócz tych, u których występują przeciwwskazania do jego przyjmowania.
Dawkowanie preparatu

Desmoxan dawkowanie

Dawkowanie preparatu desmoxan jest ściśle określone i należy się do niego bezwzględnie stosować, jeżeli pragnie się uzyskać zadowalający wynik, czyli odstawienie papierosów. Kuracja trwa równo 25 dni i rozpisana została szczegółowo, a rozpoczynać ją należy na pięć dni przed całkowitą rezygnacją z palenia papierosów. Preparat stosuje się doustnie:

– pierwsze trzy dni – po jednej kapsułce dziennie co 2 godziny (maksymalnie 6 kapsułek na dobę). W tym okresie można palić, ale należy stopniowo zmniejszać ilość wypalanych papierosów;

– od 4 do 12 dnia – 1 kapsułka co 2,5 godziny (maksymalnie 5 kapsułek na dobę), przy czym szóstego dnia kuracji nie wolno już zapalić żadnego papierosa. Jest to szczególny okres, w którym jeżeli odczuwa się silną potrzebę palenia, należy kurację przerwać, a ewentualnie powrócić do niej w późniejszym terminie (od początku, nie szybciej niż po 2-3 miesiącach). Jeżeli silnego głodu nikotynowego nie odczuwamy, kurację kontynuujemy według wskazań;

– od 13 do 16 dnia – 1 kapsułka co 3 godziny (maksymalnie 4 kapsułki na dobę);

– od 17 do 20 dnia – 1 kapsułka co 5 godzin (maksymalnie 3 kapsułki na dobę);

– od 21 do 25 dnia 1-2 kapsułki na dobę.

Po tym okresie preparatu już nie przyjmujemy.

Desmoxan działanie

Cytyzyna, jak wspomniano wyżej, ze względu na podobne działanie na organizm człowieka, jest w wypadku preparatu desmoxan substytutem nikotyny. Wprowadzana do organizmu najpierw razem z nikotyną, następnie ma za zadanie całkowicie ją zastąpić, a gdy już minie największy nikotynowy głód, poprzez zmniejszanie dawek, całkowicie wyeliminować pragnienie palacza dotyczące konieczności wchłaniania tej substancji.

Po zakończeniu kuracji cytyzyna jest stopniowo całkowicie usuwana z organizmu, nie pozostawiając po sobie śladu, mogącego wywoływać jakiekolwiek skutki uboczne, a które mogą występować podczas jej przyjmowania.
Przeciwwskazania do przyjmowania preparatu i możliwe skutki uboczne

Każde opakowanie preparatu desmoxan zawiera ulotkę i należy się z nią zapoznać.

Desmoxan przeciwwskazania

Nie wolno przyjmować preparatu:

• w wypadku uczulenia na cytyzynę albo inne, obecne w ulotce składniki preparatu;
• w okresie ciąży ani podczas karmienia piersią;
• gdy przyjmujemy leki antygruźlicze;
• przy niestabilnej dławicy piersiowej;
• po niedawno przebytym udarze mózgu lub zawale serca;
• przy nadciśnieniu tętniczym i wszelkich zaburzeniach układu krążenia;
• przy guzie chromochłonnym nadnerczy;
• przy chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy;
• przy chorobie refluksowej przełyku;
• przy nadczynności tarczycy;
• przy cukrzycy;
• przy schizofrenii;
• a także przy zaburzeniach czynności wątroby i/lub nerek.

Desmoxan skutki uboczne

Skutki uboczne działania preparatu najczęściej występują na początku kuracji i objawiają się:

złym samopoczuciem, zmęczeniem, łzawieniem, zaburzeniami apetytu (głównie zwiększeniem), przyrostem masy ciała, bólami, zawrotami oraz ciężkością głowy, rozdrażnieniem, zaburzeniami snu (bezsenność, senność, dziwne sny, koszmary, ospałość), zmianami nastroju, lękami, trudnością koncentracji, osłabieniem popędu płciowego, przyspieszeniem lub zwolnieniem akcji serca, wzrostem ciśnienia, dusznością, wzmożonym odkrztuszaniem, suchością w ustach, ślinotokiem, bólami brzucha, nudnościami i wymiotami, zaparciami, biegunką, wzdęciami, zgagą, pieczeniem języka, zmianą smaku, bólami mięśniowymi, wysypką, wzmożoną potliwością, zmniejszeniem elastyczności skóry, zwiększeniem aktywności aminotransferaz (rodzaj enzymów wątrobowych).

W wypadku niezaniknięcia w/w objawów, należy kurację przerwać i skonsultować się z lekarzem.

Desmoxan cena

Preparat desmoxan można kupić w aptekach stacjonarnych, jak i przez internet, a jego cena waha się od pięćdziesięciu kilku, do prawie siedemdziesięciu złotych, w zależności od dystrybutora.

Desmoxan opinie

Stosowałeś lub stosujesz produkt? Podziel się z nami swoją opinią  dodaj komentarz poniżej.

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *