Clenbuterol – niebezpieczny spalacz tłuszczu – ostrzegamy!

Rate this post

Clenbuterol to środek chemiczny stosowany w celu leczenia astmy oskrzelowej. To nie z tego powodu zyskał jednak rozgłos. Początek jego prawdziwej sławy nastąpił dopiero, gdy wśród kulturystów, celebrytów oraz osób pragnących pozbyć się nadmiaru masy został okrzyknięty mianem „cudownego spalacza tłuszczu”. Czy lek ten rzeczywiście posiada jakieś magiczne właściwości?

Clenbuterol skład

Podstawowym i najczęściej jedynym jego składnikiem czynnym jest chlorowodorek clenbuterolu stanowiący agonistę receptorów beta-2 adrenergicznych. Zwykle spotykany jest w formie tabletek zawierających 20mcg substancji, które przeznaczone są do podawania doustnego. Niekiedy można również natrafić na postać płynną wykorzystywaną w formie iniekcji.

Clenbuterol stosowanie

Sposób podawania Clenbuterolu oraz jego dawkowanie powinny być zawsze dostosowane do cech indywidualnych użytkownika, takich jak płeć, wiek oraz wrażliwość na tego typu środki. Często stosowaną praktyką jest tworzenie cykli składających się na harmonogram pobierania kolejnych dawek.

Jeden taki cykl może obejmować na przykład 2 dni stosowania Clenbuterolu i 2 dni bez niego bądź też tydzień pobierania leku występujący naprzemiennie z tygodniem przerwy. Pojedyncza dawka dobowa obejmuje w przypadku większości mężczyzn 5 do 8 tabletek, natomiast w przypadku kobiet – 1 do 4.

Na początku kuracji zaleca się jednak stosowanie mniejszych ilości substancji i stopniowe jej zwiększanie aż do osiągnięcia wartości optymalnej. Wśród zalet Clenbuterolu wymienić należy na pewno jego długi okres półtrwania, który wynosi aż 34 godziny. Dzięki temu stężenie leku we krwi utrzymuje się na stabilnym poziomie, w związku czym niewymagane jest dzielenie dziennej dawki na mniejsze, przyjmowane co kilka godzin części.

Clenbuterol działanie

Działanie Clenbuterolu przyrównywane jest często do działania efedryny, jednak niewątpliwie charakteryzuje się ono większą intensywnością. Skutkiem pierwotnym i zarazem motorem napędowym zmian dokonujących się za jego sprawą wewnątrz organizmu jest zwiększenie wydzielania adrenaliny, noradrenaliny i dopaminy.

To z kolei prowadzi z jednej strony do rozszerzenia dróg oddechowych oraz obkurczenia naczyń krwionośnych a z drugiej do nasilenia procesów lipolizy i termogenezy. W dalszej perspektywie kombinacja ta objawia się przyspieszeniem spalania tkanki tłuszczowej przy równoczesnym zachowaniu sprawności.

Dzięki temu Clenbuterol zyskał rzesze fanów nie tylko wśród osób pragnących pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów, ale także wśród kulturystów, którzy przy połączeniu działania tego środka z systematycznym treningiem oraz dietą wysokobiałkową przybierają masę mięśniową w imponującym tempie. Tajemnicza substancja uczyniła możliwym osiągnięcie ciała, o jakim zawsze marzyliśmy.

Clenbuterol skutki uboczne stosowania

Spełnianie marzeń musi mieć jednak swoją ceną. W przypadku tabletek na odchudzanie Clenbuterol jest nią ryzyko pojawienia się skutków ubocznych. Zaliczyć do nich możemy, między innymi nadciśnienie tętnicze, bezsenność, nerwowość, drżenie mięśni, bóle w klatce piersiowej, zgagi, nudności oraz wymioty.

W przypadku podawania doustnego należy zważać także na prawdopodobieństwo uszkodzenia wątroby. Jest ono znacznie wyższe u osób stosujących sterydy oralne, antybiotyki bądź inne środki farmakologiczne wykazujące toksyczne działanie na ten organ. Jeśli spełniamy którykolwiek spośród wymienionych warunków, w trakcie kuracji i po jej zakończeniu powinniśmy regularnie poddawać się badaniom umożliwiającym wykrycie ewentualnych zmian.

Główną przyczyną obaw związanych z użytkowaniem tego leku stanowią wyniki niedawno przeprowadzonych na zwierzętach badań. Zgodnie z nimi długotrwałe stosowanie dużych dawek Clenbuterolu może prowadzić do powstania niepożądanych zmian w mięśniach i jądrach a niekiedy stwarza nawet zagrożenie dla życia. Niepokój związany z tymi odkryciami doprowadził w niektórych krajach do zabronienia sprzedaży Clenbuterolu.

Clenbuterol cena

Wciąż nie brakuje jednak ludzi, których nie zraża niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu. Chętni Clenbuterol nabyć mogą online w cenach oscylujących pomiędzy 80-130 złotych.

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *