Calominal opinie, skład, efekty stosowania – nasza recenzja produktu

4.1/5 - (38 votes)

Calominal to tabletki na odchudzanie, które są bardzo często reklamowane w mediach. Czy intensywna reklama przekłada się na skuteczność działania preparatu? Sprawdzamy czy Calominal działa, jakie są efekty stosowania tabletek oraz czy hasła zawarte w reklamie preparatu są prawdziwe. Poniżej nasza opinia na temat Calominalu.

Co obiecuje producent?

Na stronie producenta – calominal.pl dowiadujemy się, że produkt jest wyrobem medycznym – nie lekiem, którego zadaniem ma być wspomaganie odchudzania, kontrola wagi oraz zmniejszenie przyswajania cholesterolu.

Według tego co znajdujemy na stronie producenta, środek za pomocą chitozanu, który znajdujemy w jego składzie wiąże lipidy i pozwala wydalić je z naszego organizmu. Dzięki temu mniej tłuszczy dostaje się do organizmu – mniej kalorii.

Dla wszystkich którzy są już zachwyceni tym, że schudną bez żadnych problemów i wyrzeczeń producent dodaje, że w celu uzyskania dobrych efektów stosowania preparatu należy dodać do tego aktywność fizyczną oraz właściwą dietę – niestety nic samo się nie zrobi.

Stosowanie Calominalu w czasie odchudzania powinno polegać na przyjmowaniu 2 tabletek 2 razy dziennie, popijając je szklanką wody. W takim wypadku potrzebujemy 4 tabletek dziennie, czyli 120 tabletek w ciągu miesiąca.

Cena Calominalu to około 40-50zł za opakowanie, w którym znajduje się 60 tabletek, czyli potrzebujemy dwóch opakowań do przeprowadzenia miesięcznej kuracji.

Poniżej przedstawiamy reklamy produktu, które można spotkać w reklamach telewizyjnych.

Reklama Calominalu

W tego typu reklamach dajemy się nabrać na to, że produkt poleca lekarz medycyny, tu lekarz medycyny estetycznej, powoduje to, że ufamy dla przekazywanych treści i kupujemy promowane produkty.

Skutki uboczne stosowania Calominalu

Warto zwrócić uwagę również na to, że produkt posiada przeciwwskazania do stosowania oraz skutki uboczne. Panie powinny szczególnie uważać przy stosowania tabletek antykoncepcyjnych oraz antybiotyków, których skuteczność może zostać obniżona, przez obniżenie ich wchłaniania.

Podczas przyjmowania tabletek należy przestrzegać zasady picia przynajmniej dwóch litrów wody dziennie, ponieważ w przeciwnym wypadku może dojść do nieprzyjemnych zaparć.

Calominal opinie

Mimo tego, że nasza ocena nie jest pozytywna, postanowiliśmy przejrzeć opinie na temat calominalu na forach internetowych, które są wiarygodne – posiadają moderację oraz nie pozwalają na spamowanie przez użytkowników. Opinie Calominal:

Calominal opinie

Aby być bardziej obiektywnym zamieszczamy przykłady z kolejnego forum:

Calominal opinie 2

Jak widać mamy wiele negatywnych opinii na temat produktu, które potwierdzają naszą opinie – produkt nie działa tak jak jest reklamowany. Niestety wiele osób ufa reklamom oglądanym w telewizji, nie czyta opinii na temat produktów i kupuje bez zorientowania się na efekty stosowania.

Nasza opinia o Calominalu

Po pierwsze słyszymy, że Calominal to skuteczne leczenie nadwagi, w tym wypadku stwierdzenie nie powinno występować, ponieważ nie jest to lek, a wyrób medyczny, przez co jego działanie nie jest udowodnione. Wyroby medyczne nie posiadają takich wymagań jak leki, nie przechodzą takich procedur.

Co do samego składu, główny element, który ma odpowiadać za wspomaganie procesu odchudzania to chitozan. Niestety producent nie podaje jaka jest dawka tej substancji, dlatego nie możemy stwierdzić na ile będzie ona skuteczna.

Do tego poszukaliśmy badań klinicznych na temat skuteczności chitozanu w przypadku wiązania tłuszczu w naszym organizmie i wpływu na odchudzanie. Wyniki są jednoznaczne, chitozan daje minimalne, praktycznie zerowe efekty, które są niemal identyczne z podawaniem placebo. Informacje o badaniach znajdziecie tutaj – www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15311218

Podsumowując, nasza opinia jest taka, że stosowanie Calominalu nie przyniesie efektów w postaci utraty zbędnych kilogramów.

Czy istnieją skuteczne środki na odchudzanie?

Jeśli mamy coś polecać to jedynie tabletki, które mają działanie potwierdzone badaniami klinicznymi oraz są pozytywnie oceniane przez ich użytkowników. Wiele historii sukcesu jak również rekordową sprzedażą odznaczają się tabletki na odchudzanie African mango.

Wszystko zaczęło się w Stanach zjednoczonych od Doktora Oz i Opry Winfrey – słynnej prezenterce, która schudła dzięki African mango 20 kilogramów. Później popularność produktu dotarła również do Europy, gdzie tysiące osób zdecydowało się na stosowanie preparatu.African mango

Przeprowadzone badania kliniczne potwierdzają, że wyciąg z afrykańskiego mango (musi być odpowiedniej jakości i zawierać odpowiednią dawkę) jest w stanie skutecznie wspomagać odchudzanie.

Produkt zapewnia:

 • skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej – szczególnie pomocne w przypadku okolic brzucha i ud
 • usuwanie z organizmu szkodliwych toksyn
 • mniejsze łaknienie, panowanie nad atakami głodu, redukcja wieczornego podjadania
 • szybszy metabolizm i lepsze trawienie – bogactwo błonnika
 • naturalny skład

Dowiedz się więcej na stronie oficjalnego dystrybutora, możliwość zamówienia produktu – kliknij tutaj

Fast burn extremeMamy również drugą propozycję, które posiada naturalny skład i potwierdzone klinicznie działanie – Fast Burn Extreme – produkt który jest stosowany zarówno przy profesjonalnych treningach, jak również przez amatorów, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy i poprawić wygląd swojego ciała.

Stosowanie Fast Burn Extreme:

 • zapobiega produkcji tkanki tłuszczowej w organizmie
 • gwarantuje odchudzanie przez szybszy metabolizm węglowodanów oraz tłuszczów
 • zapewnia lepszą kondycję oraz wytrzymałość
 • korzystnie wpływa na koncentrację
 • odpowiedni dla amatorów oraz sportowców
 • naturalny skład i brak skutków ubocznych

Zobacz efekty stosowania produktu, dowiedz się więcej, możliwość zamówienia – kliknij tutaj

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

2 Opinii na temat “Calominal opinie, skład, efekty stosowania – nasza recenzja produktu

 • 24 września, 2018 at 11:04 am
  Permalink

  Moja opinia jest średnia na temat tego produktu, bo efekty nie były duże, można powiedzieć żadne, po prostu się zawiodłam…

  Skomentuj tę opinię
 • 17 maja, 2018 at 11:28 am
  Permalink

  Potwierdzam, calominal nie działa. Stosowałam przez miesiąc, codziennie, tak jak podaje producent i waga nie drgnęła

  Skomentuj tę opinię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *