Calminax – opinie, efekty stosowania, recenzja produktu

2.5/5 - (30 votes)

Calminax to preparat wspierający słuch, pamięć i koncentrację. Przeciwdziała szumom usznym i innym uciążliwym zakłóceniom w odbieraniu dźwięków, takim jak szmery, trzaski, piszczenie. Produkt został stworzony z myślą o osobach starszych, które borykają się z objawami starzenia się organizmu oraz o osobach młodych, które chcą im zapobiec i ograniczyć negatywny wpływ na życie, a zwłaszcza narażonych na stres i czynniki osłabiające słuch.

calminax 1Efekty stosowania Calminaxu

  • poprawą jakości słuchu,
  • pozbyciem się przeszkód w odbieraniu dźwięków, zwłaszcza szumów itp. dźwięków,
  • poprawą zdolności poznawczych,
  • lepszą koncentracją i brakiem problemów ze skupieniem uwagi,
  • poprawą pamięci,
  • wyeliminowaniem rozdrażnienia,
  • zahamowaniem procesów odpowiedzialnych za pogorszenie słuchu.

W rezultacie Calminax przyczynia się do poprawy jakości życia. Pomaga również w zaburzeniach snu i w stanach zwiększonego narażenia na stres oraz w potrzebie przyswojenia dużej ilości informacji.

Calminax to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych, po który powinny sięgnąć przede wszystkim osoby walczące z szumami usznymi, pogorszoną jakością słuchu oraz mające trudności w zapamiętywaniu i koncentracji.

Calminax skład

Składniki preparatu Calminax to naturalne i bezpieczne dla organizmu substancje, wśród których główne miejsce zajmuje ekstrakt z liści Ginkgo Biloba. Dla kompleksowego wsparcia słuchu i pracy mózgu zastosowano dodatkowo kilka innych substancji.

Ekstrakt z liści Ginkgo Biloba (miłorzębu japońskiego) wykazuje szereg właściwości korzystnych dla pracy mózgu. Podnosi poziom sprawności umysłowej poprzez poprawę przepływów krwi w mózgu i krążenia obwodowego. W ten sposób eliminuje szumy uszne i przeciwdziała zawrotom głowy.

Miłorząb japoński poprawia metabolizm mózgu, gdyż usprawnia procesy transportu tlenu i glukozy do komórek mózgowych. Potwierdzono także jego właściwości antyoksydacyjne. Chodzi tutaj o ochronę komórek mózgowych przed uszkodzeniami na skutek aktywności wolnych rodników. Skuteczność tego składnika opiera się na długiej tradycji stosowania oraz setkach badań.

Cynk to substancja, której niedobór może odpowiadać za odczuwanie szumów usznych. Jej właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne prowadzą do redukowania stresu antyoksydacyjnego w obszarze ślimaka, elementu ucha wewnętrznego odpowiedzialnego za przekształcanie wibracji docierających z otoczenia w dźwięki.

Magnez to pierwiastek niezwykle korzystny dla słuchu, przywracający tę funkcję organizmu nawet po tymczasowej utracie. Niedobór magnezu może przyczyniać się do postępującej głuchoty. Substancja ta wspiera funkcjonowanie układu nerwowego, zwalcza trudności z koncentracją i zmęczenie. Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Nie bez powodu nazywana jest pierwiastkiem życia. Jego niedobór może zakończyć się nawet śmiercią.

Witamina B12 (kobalamina) przeciwdziała anemii, której objawami mogą być szumy uszne. Jest niezbędna dla prawidłowych funkcji ucha wewnętrznego. Witamina ta skutecznie zmniejsza ryzyko utraty słuchu wraz z wiekiem.

Witamina B6 (pirydoksyna) doskonale uzupełnia działanie kobalaminy, oba związki ułatwiają wchłanianie ich nawzajem.

Składniki Calminax zostały dobrane tak, aby możliwe było optymalne ich wchłanianie.

Jak stosować Calminax?

Zaleca się stosowanie preparatu Calminax jeden raz dziennie. Jest on dostępny w postaci kapsułek. Do ich połknięcia należy użyć dużej ilości wody. Dzienna dawka maksymalna zalecana do spożycia to jedna kapsułka i nie należy jej przekraczać. Produkt powinien być przechowywany w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej bez dostępu do promieni słonecznych.

Calminax działanie

Działanie preparatu Calminax koncentruje się na poprawie funkcjonowania układu słuchowego, przywracając fizjologic111zne funkcje ucha wewnętrznego. Przy tym eliminuje zakłócenia w dotarciu dźwięków do mózgu. Dodatkowo mechanizm działania obejmuje także procesy myślowe oraz układ nerwowy i układ krążenia dla poprawy koncentracji, pamięci i lepszej zdolności kojarzenia.

Duże znaczenie dla wsparcia słuchu ma receptura Calminax oparta o naturalne substancje z korzystnymi właściwościami w zakresie poprawy metabolizmu mózgu. Produkt przeciwdziała niedoborom substancji odpowiedzialnych za prawidłowe słyszenie, zapamiętywanie i skupianie uwagi. Zawiera substancje, które wpływają na funkcjonalny transportu tlenu i glukozy do komórek mózgowych, wykazują silne właściwości antyoksydacyjne dla prawidłowej pracy wszystkich elementów ucha wewnętrznego.

Poprawiają pracę układu krążenia dla poprawnej pracy nerwu przekazującego impulsy do płatów skroniowych mózgu. Wreszcie działają także na mięśnie ucha środkowego, które wpływają na jakość uwagi słuchowej.

Działanie Calminax dotyczy przede wszystkim układu słuchowego, systemu krążenia, ośrodkowego układu nerwowego, a także systemu immunologicznego i pracy serca.

Przeciwwskazania, skutki uboczne

Calminax tworzą substancje wyłącznie o korzystnym działaniu dla funkcji organizmu, dlatego nie przypisuje mu się skutków ubocznych. Niemal jedynym przypadkiem, w którym mogą się one pojawić, jest stosowanie preparatu niezgodnie z zaleceniami.

Nie ma również istotnych przeciwwskazań do podjęcia suplementacji preparatem Calminax. Produkt jest bezpieczny nawet dla osób, które zażywają inne preparaty. Należy jedynie zachować ostrożność w przypadku powtarzających się składników. Produkt można stosować niezależnie od kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługi maszyn. Calminax nie działa nasennie i nie uzależnia.

Cena, gdzie kupić Calminax

Calminax to preparat dostępny bez recepty wyłącznie za pośrednictwem internetu w wielu krajach. Można go kupić na stronie oficjalnego dystrybutora. Cena Calminax nie jest wygórowana, a jedno opakowanie pozwala na kilku tygodniową kurację wspierającą słuch, pamięć i koncentrację. Aktualna cena tego produktu została obniżona i wynosi 137 zł. Za zakupy można zapłacić online lub podczas odbioru produktu od kuriera.

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *