Benzacne opinie, skład, działanie, cena

3.7/5 - (6 votes)

Benzacne jest popularnym lekiem stosowanym w leczeniu trądziku pospolitego. Działa na różne odmiany trądziku pospolitego, od problemów z zaskórnikami, po ropne pryszcze. Lek występuje w dwóch formach, jako tonik oraz żel, o dwóch stężeniach 5% i silniejszym 10%.

Stężenie preparatu dobiera się w zależności od nasilenia zmian trądzikowych.
Benzacne posiada działanie keratolityczne oraz słabo odkażające. Substancją czynną jest nadtlenek benzoilu, z którego po zastosowaniu stopniowo uwalnia się tlen, który hamuje rozwój bakterii beztlenowych. Skóra złuszcza się, powodując redukcję ilości zaskórników oraz zahamowanie stanu zapalnego.


UWAGA! Rekomendujemy najlepszy środek na trądzik – Nonacne!nonacne

  • Działa na każdy rodzaj trądziku bez względu na przyczynę powstawania,
  • Wykazuje działanie przeciwzapalne i antybakteryjne,
  • Hamuje rozwój trądziku i zapobiega jego nawrotom,
  • Ma naturalny skład, który nie powoduje żadnych efektów ubocznych.

NONACNE – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!


Benzacne skład

Substancją czynną preparatu Benzacne jest nadtlenek benzoilu, znany ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych. Blokuje on rozwój bakterii beztlenowych, w tym Propionibacterium acnes, które są odpowiedzialne za rozwój wyprysków. Poza tym Benzacne likwiduje zaskórniki, poprzez odblokowanie gruczołów łojowych oraz ma działanie przeciwzapalne. Pomaga poradzić sobie z problemami potrądzikowymi takimi jak, blizny lub przebarwienia, ponieważ działa pobudzająco na syntezę kolagenu oraz regeneruje naskórek.

Benzacne można dostać w postaci żelu o dwóch stężeniach substancji aktywnej, nadtlenku benzoilu. Poza tym w składzie znajdziemy karbomer, wodorotlenek sodu i woda oczyszczona. Dostępny jest również tonik o niskiej zawartości nadtlenku benzoilu oraz uzupełniony o witaminy z grupy B, oraz kwas mlekowy.

Benzacne stosowanie

Benzacne bez względu na formę leku należy używać na wcześniej umytą i osuszoną skórę. W przypadku żelu należy nakładać go na zmienione chorobowe miejsca, cienką warstwą 2 do 3 razy na dobę. Początkowo zaleca się używanie preparatu o niższym stężeniu, przez okres 2-3 tygodni kuracji, a po tym czasie, o ile to konieczne przejść na maść o stężeniu wyższym.
W przypadku, gdy stosujemy tonik, wówczas należy go używać na skórę nie częściej niż dwukrotnie w ciągu dnia. Po wklepaniu żelu należy umyć ręce.

Benzacne działania niepożądane

Preparat może spowodować działania niepożądane, zwłaszcza na początku kuracji.
Do objawów działania żelu zaliczymy przesuszenie, zaczerwienienie i nadmierne łuszczenie się skóry oraz uczucie ciepła lub szczypania w miejscu nałożenia preparatu. Objawy te nie stanowią podstawy do odstawienia leku, gdyż najczęściej są mało nasilone i mają charakter przemijający.
W przypadku, gdy wystąpi alergiczne zapalenie kontaktowe, bolesne podrażnienie i pieczenie skóry lub skórna wysypka, wówczas należy zaprzestać stosowania preparatu oraz skontaktować się z lekarzem.

Benzacne przeciwwskazania do stosowania i środki ostrożności

Preparatu Benzacne nie należy stosować w przypadkach stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie wolno używać na skórę z objawami przewlekłego zapalenia, w przypadku oparzeń skóry, również po poparzeniach słonecznych. Nie wolno stosować żadnej formy leku, w przypadku dzieci poniżej 12 roku życia.
Kobiety w ciąży oraz matki karmiące nie powinny używać żadnych leków bez porozumienia z lekarzem. Przed zastosowaniem produktu należy skontaktować się z lekarzem, który określi ryzyko użycia preparatu i zezwoli lub zakaże jego stosowania. Zawsze wówczas należy trzymać się zaleceń lekarza.
Należy zachować ostrożność w przypadku skłonności do alergii. Trzeba powiadomić lekarza o wszystkich stosowanych przez pacjenta lekach.

Benzacne cena

Preparat Benzacne w toniku oraz w obu wersjach żelu można bez problemu, bez recepty dostać w większości aptek. Jest to obecnie jeden z najtańszych preparatów przeciwtrądzikowych na rynku, a ego cena waha się od 8 do 15 złotych, średnio 10 złotych.

Opinie na temat produktu

Preparat Benzacne nie jest lekiem nowym i nieznanym. Od wielu lat pomaga młodym ludziom pozbyć się uciążliwego trądziku. Jest bardzo wydajny, a jedno opakowanie może, w zależności od częstotliwości wystarczyć nawet na kilka miesięcy używania. Jest to lek szybko przynoszący ulgę, jednak z uwagi na bardzo wysuszające właściwości najlepiej stosować go punktowo. Jest łatwo dostępny w każdej aptece bez recepty oraz tani. Stanowi świetne uzupełnienie kuracji wewnętrznej.

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *