Alli – opinie, recenzja tabletek na odchudzanie

4.1/5 - (7 votes)

Alli to lek wspomagający odchudzanie przeznaczony dla osób w wieku 18 lat i starszych pragnących zrzucić na wadze. Stosuje się go wraz z niskokaloryczną dietą o obniżonym poziomie tłuszczów u osób z nadwagą, u których indeks masy ciała (BMI) przekracza lub wynosi 28 kg na metr kwadratowy. Środek dostępny jest bez recepty w postaci turkusowych kapsułek (60 mg) i białych tabletek do ssania (27 mg).

Alli – skład

Głównym składnikiem preparatu na odchudzanie Alli jest Orlistat – substancja wspomagająca odchudzanie, która od chwili wprowadzenia do sprzedaży została przebadana w niemal 100 badaniach klinicznych.

Alli stosowanie

Stosowanie leku Alli polega na przyjmowaniu 3 razy dziennie jednej kapsułki lub tabletki do ssania przed posiłkiem, w jego trakcie lub do godziny po każdym posiłku, który zawiera tłuszcz. Leku nie powinno stosować bez posiłku lub w przypadku posiłków niezawierających tłuszcz. Przed podjęciem decyzji o przyjmowaniu Alli powinno się rozpocząć dietę wraz z ćwiczeniami fizycznymi.

W sytuacji jeśli po około 12 tygodniach nie nastąpi spadek wagi należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w celu ewentualnego przerwania leczenia. Czas jednorazowej kuracji lekiem Alli nie powinien przekraczać 6 miesięcy.

Alli działanie

Substancja czynna leku Alli, czyli orlistat to lek pomagający leczyć otyłość. Substancja ta blokuje lipazy żołądkowo-jelitowe ( enzymy odpowiedzialne są za trawienie tłuszczy). Dzięki temu zablokowane enzymy nie są w stanie trawić tłuszczów, które wchodzą w skład diety.

Pochodzący z diety tłuszcz nie jest zamieniony więc ani w energię ani tkankę tłuszczową, cou umożliwa redukcję masy ciała. Alli okazał się skuteczniejszy niż lek placebo w redukcji masy ciała u pacjentów z nadwagą. W dwóch badaniach nad skutecznością leku Alli z udziałem pacjentów otyłych wykazano, że pacjenci przyjmujący Alli po roku stracili 4,8 kg,

Alli – Działania niepożądane i przeciwwskazania

Znacząca część działań niepożądanych związanych z zastosowaniem leku Allii dotyczy funkcjonowania układu trawiennego. W wyniku stosowania leku Alli u więcej niż jednego pacjenta na dziesięciu można zaobserwować następujące objawy: oleiste plamienie, oddawanie gazów z wydzieliną, uczucie parcia na stolec, tłuszczowe i oleiste stolce, oddawanie gazów z z oleistą cieszą, wzdęcia, biegunki, miękkie stolce.

Występowanie działań niepożądanych związanych z lekiem Allli jest mniej prawdopodobne pod warunkiem stosowania niskotłuszczowej diety w trakcie kuracji. Nie zaleca się stosowania preparatu Alli u osób, u których wstępuje nadwrażliwość na orlistat lub inny składnik preparatu. Leku Alli nie powinno stosować również u pacjentów przyjmujących cyklosporynę (lek, który stosowany jest w zapobieganiu odrzucaniu przeszczepów) lub u osób przyjmujących leki zapobiegające tworzeniu się zakrzepów we krwi np. takich jak warfaryna.

Leku Alli nie powinno również stosować u osób cierpiących na zespół złego wchłaniania (schorzenie, które polega na trudności we wchłanianiu substancji odżywczych w czasie trawienia) i osób z cholestazą (upośledzeniem funkcji wątroby), a także u kobiet w ciąży lub matek karmiących piersią.

Lek Alli nie wchodzi w interakcję z tabletkami antykoncepcyjnymi, jednakże Istnienie biegunek podczas stosowania leku Alli może wpłynąć na prawidłowe wchłanianie składników aktywnych, które zawarte są w pigułkach hormonalnych. W sytuacji wystąpienia ostrej biegunki, w szczególności do 5 godzin od momentu zażycia tabletki antykoncepcyjnej zaleca się zastosowanie dodatkowej antykoncepcji w celu zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą.

Alli – cena

W Polsce lek Alli nie jest dostępny. Można go natomiast zakupić w zagranicznych aptekach stacjonarnych i internetowych. By móc zakupić Alli przez internet należy wykonać wcześniej odpowiednią ankietę medyczną .

Jeden ze sklepów internetowych oferuje trzy różne opakowania Alli:

1-miesięczne leczenie za 79,99€
2-miesięczne leczenie: 151,99€
3-miesięczne leczenie w cenie 215,99€

Alli opinie

Stosowałeś lub stosujesz tabletki alli? Podziel się z nami opinią i dodaj komentarz poniżej!

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *