Aknenormin opinie, cena, działanie, efekty

3.1/5 - (21 votes)

Aknenormin jest lekiem z grupy retinoidów wewnętrznych, które należą do najskuteczniejszych i najsilniej działających substancji przeciwtrądzikowych. Stosowany jest w leczeniu najbardziej opornych i najsilniejszych form trądziku. Aknenormin stosowany jest wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza dermatologa – jest dostępny wyłącznie na receptę, a pacjent musi wyrazić zgodę na leczenie i potwierdzić, że zapoznał się z możliwymi skutkami ubocznymi powodowanymi przez ten preparat.


Produkt nr 1 na trądzik, który nie powoduje skutków ubocznych!nonacne

  • Wspomaga leczenie trądziku,
  • Działa na każdy rodzaj pryszczy bez względu na ich przyczynę powstawania,
  • Zapobiega nawrotom trądziku,
  • Ma naturalny skład i nie powoduje efektów ubocznych.

NONACNE – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!


Izotretynoina oddziałuje na receptory, których funkcją jest blokowanie procesów rogowacenia skóry. Ułatwia jej złuszczanie, pobudza syntezę kolagenu w głębszych warstwach skóry i redukuje blizny oraz przebarwienia. Wpływa na zmniejszenie się stanów zapalnych, normalizuje też pracę gruczołów łojowych, co powoduje redukcję istniejących już zaskórników i zahamowanie powstawania nowych. Aknenormin redukuje także rozwój bakterii Propionibacterium acnes, która jest odpowiedzialna za powstawanie zmian trądzikowych.


UWAGA! Porównaliśmy leki, maści, tabletki na trądzik dostępne bez recepty, zachęcamy do lektury artykułu:


Aknenormin skład

Aknenormin jest produktem z grupy retinoidów, co oznacza, że jest pochodną ( w tym przypadku sztuczną) witaminy A, zwanej także retinolem. Głównym składnikiem aktywnym Aknenorminu jest izotretynoina.

Aknenormin stosowanie

Aknenormin należy stosować zgodnie ze wskazaniami lekarza prowadzącego kurację, ponieważ jest to lek o silnym działaniu i przyjmowanie go w nieodpowiedni sposób może doprowadzić do groźnych konsekwencji. Podczas przyjmowania przez pacjenta leku regularnie są wykonywane badania, których celem jest sprawdzenie, czy leczenie nie wywołuje w organizmie negatywnych skutków. W razie potrzeby kurację należy przerwać, a nawet całkowicie jej zaniechać.

Leczenie trwa zazwyczaj od trzech miesięcy do roku – w tym czasie należy codziennie przyjmować dawkę leku. Jest ona indywidualnie ustalana z lekarzem, i zależy zarówno od nasilenia zmian trądzikowych, jak i od wagi pacjenta. Podczas leczenia należy unikać stosowania preparatów oraz zabiegów o działaniu złuszczającym.

Do codziennego mycia i pielęgnacji należy wybierać kosmetyki delikatne, które nie podrażniają skóry. Podczas kuracji nie można również robić tatuaży ani kolczyków, zabronione jest także oddawanie krwi, depilacja laserowa oraz ta wykonywana za pomocą wosku. Nie należy również spożywać dużych ilości alkoholu, a najlepiej unikać go podczas leczenia zupełnie.

Należy pamiętać, że Aknenormin ma działanie teratogenne, co oznacza, że uszkadza płód. Kobieta decydująca się na leczenie za pomocą tego preparatu nie może więc podczas jej trwania zajść w ciążę. Najczęściej, u kobiet aktywnych seksualnie, stosowana jest dodatkowo doustna antykoncepcja hormonalna, w celu zapobiegania ciąży.

Aknenormin skutki uboczne

Aknenormin, pomimo swojego skutecznego działania, wywołuje wiele skutków ubocznych. Do tych występujących niemal zawsze należy suchość i łuszczenie się skóry, suchość i pękanie ust oraz suchość oczu. Często pojawiają się również zaburzenia czynności wątroby, bóle stawowo – mięśniowe, wysypki i zwiększone stężenie tłuszczów we krwi, bóle głowy, krwotoki z nosa i suchość śluzówek nosa, nadmiar cholesterolu i glukozy we krwi.

Do najpoważniejszych, rzadziej występujących skutków ubocznych przyjmowania Aknenorminu należą zaburzenia psychiczne (głównie depresje) i neurologiczne, zaburzenia czynności wątroby, jelit i żołądka, silne wypadanie włosów, nudności i wymioty i zaburzenia słuchu oraz widzenia.

Jeśli podczas leczenia wystąpią którekolwiek z opisanych skutków ubocznych, należy niezwłocznie skonsultować je z lekarzem! W niektórych przypadkach może być bowiem konieczne przerwanie lub zaprzestanie leczenia.

przeciwwskazania do stosowania

  • Nadwrażliwość na izotretynoinę bądź którykolwiek inny składnik leku
  • Uczulenie na soję lub orzeszki ziemne
  • Ciąża oraz karmienie piersią
  • Niewydolność wątroby
  • Przyjmowanie leków tetracyklinowych

Aknenormin cena

Aknenormin można kupić jedynie w aptece, sprzedawany jest wyłącznie na receptę. Koszt miesięcznej kuracji to około 100 złotych, jednak cena jest uzależniona od ustalonej przez lekarza dawki.

Aknenormin opinie

Opinie na temat leku są dość skrajne. Wynika to z tego, że w parze z bardzo skutecznym działaniem idzie wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych. Aknenormin jest lekiem bardzo skutecznie i trwale zwalczającym nawet najbardziej uciążliwe odmiany trądziku, jednak niekiedy skutki uboczne podczas kuracji są bardzo nasilone i mogą nawet utrudniać normalne funkcjonowanie. Jest to jednak kwestia indywidualna.

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *