Adipex retard – opinie, skład, działanie, recenzja

Adipex retard – opinie, skład, działanie, recenzja
3.3 (66.67%) 9 votes

Adipex Retard jest lekiem o działaniu odchudzającym, który uważa się często za najskuteczniejszy i nowoczesny środek do redukcji wagi ciała. Cieszy się on zatem popularnością jako suplement diety zwiększający metabolizm tłuszczów.

Składnik aktywny został zamknięty w tabletce w postaci płynnej, co stanowi nowinkę technologiczną i zwiększa skuteczność wchłaniania preparatu przez układ pokarmowy. Między innymi z tej właśnie przyczyny Adipex Retard uchodzi za suplement nie tylko skuteczny, ale także dostatecznie eliminujący zbędne kilogramy drogą nasilenia procesu termogenezy.

Adipex Retard skład

Głównym składnikiem Adipex Retard jest fentermina, a konkretnie żywiczan fenterminy. W jednej tabletce otrzymujemy 75 mg żywiczanu fenterminy, co odpowiada 15 mg czystej fenterminy. Pozostałymi składnikami są: utwardzony olej sojowy, wosk żółty, utwardzony olej roślinny, częściowo utwardzony olej roślinny, lecytyna sojowa, żelatyna, 85% glicerol, 70% sorbitol, sól sodowa hydroksybenzoesanu propylu, sól sodowa hydroksybenzoesanu etylu, tlenek tytanu, makrogol1750, żółcień chinolinowa, żółcień pomarańczowa, homowanilina, metoksyacetofenon.

Adipex Retard stosowanie

Przyjmując Adipex Retard należy ograniczać się do 1 tabletki dziennie, połykanej (a nie rozgryzanej) przy spożywaniu śniadania. Zaleca się popijanie leku dużą ilością wody. Można spotkać się z informacją, że w uzasadnionych przypadkach – i na zalecenie lekarza – można zwiększyć dawkę do 2 tabletek dziennie. Leczenie powinno się ograniczyć do 4-6 tygodni

Adipex Retard działanie

Adipex Retard działa pobudzająco na psychikę oraz przyśpiesza spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej dzięki swojej właściwości hamowania uczucia głodu. Substancją aktywną w jego składzie jest wyłącznie fentermina, będąca pochodną amfetaminy i z tego powodu budząca wiele wątpliwości. Taki typ suplementu może być uważany za środek dopingowy, a nawet za narkotyk.

Fentermina powoduje gwałtowny wyrzut noradrenaliny, a także – w mniejszej ilości – dopaminy i serotoniny, może zatem działać odurzająco.  Adipex Retard istotnie wspomaga jednak spalanie i redukcję tkanki tłuszczowej, ponieważ przyspiesza metabolizm. Przyjmując go należy się jednak liczyć z wieloma efektami ubocznymi. Jego niewątpliwą zaletą jest dostarczenie organizmowi silnego przypływu energii, po którym następuje jednak wrażenie odrętwienia, a lek przestaje wpływać na zmniejszenie apetytu.

Zwiększenie ilości kalorii w pożywieniu może zatem łatwo wywołać efekt jojo. Decydując się na Adipex Retard pacjent powinie zdawać sobie sprawę z jego krótkoterminowego działania. Chudnie się wyłącznie w czasie trwania kuracji, a zatem po jej zakończeniu trzeba utrzymać zmianę nawyków żywieniowych oraz zwiększyć dawkę codziennego ruchu

Adipex retard przeciwwskazania

Przyjmowaniu suplementu Adipex Retard może towarzyszyć kołatanie serca, czyli tachykardia, która w dłuższym okresie  czasu może być niebezpieczna dla zdrowia. Ostrożność jest wskazana także dlatego, że z czasem organizm przyzwyczaja się do fenterminy i zaczyna domagać się zwiększenia dawki.

Jest to jednak środek przeznaczony dla pacjentów, którym nie udało się wcześniej schudnąć pomimo zwykłej terapii odchudzającej, a otyłość zagraża ich zdrowiu. Leku Adipex Retard powinni unikać pacjenci uczuleni na fenterminę oraz orzeszki ziemne lub soję. Ryzykowne jest przyjmowanie tego suplementu diety w przypadku nadciśnienia płucnego, nadciśnienia tętniczego, a także innych chorób układu krążenia.

Uprzedza się także, że niepożądane reakcje mogą wystąpić u chorych na nadczynność tarczycy,  guz chromochłonny, jaskrę, gruczolak prostaty oraz niewydolność nerek. Czynnikiem usposabiającym do pojawienia się negatywnych skutków ubocznych są także: nietolerancja fruktozy, zaburzenia psychiczne, w tym anoreksja i depresja, a także skłonność do narkotyków i alkoholu.

Adipex Retard jest środkiem przeznaczonym wyłącznie dla osób, których wiek oscyluje między 12 a 65 rokiem życia.  Nie jest zatem wskazany dla dzieci oraz ludzi w podeszłym wieku.

Skutki uboczne

Pomimo wszelkiej ostrożności i stosowania się do zaleceń, u części pacjentów mogą się pojawić takie objawy, jak: duszności, nadciśnienie płucne, problemy z układem pokarmowym, zaburzenia funkcji seksualnych, zaburzenia łaknienia, a także wspomniane już wyżej uzależnienie.

Naturalną konsekwencją zażywania Adipex Retard może być również nadmierne pobudzenie psychoruchowe, bezsenność, wzrost ciśnienia krwi, bóle głowy, uczucie rozdrażnienia, a także ogólnie złe samopoczucie. Niekomfortowym skutkiem działania leku mogą być  uczucie suchości w ustach, biegunki i wymioty.

Z uwagi na swoje działanie polegające na mobilizacji do silnego wyrzutu adrenaliny suplement ten powinien być przyjmowany rano, a nie przed położeniem się na wieczorny spoczynek. Zbyt długie zażywanie  Adipex Retard może stać się przyczyną nieodczuwanych wcześniej schorzeń sercowo-naczyniowych, a w przypadku uzależnienia pojawiają się reakcje nadreaktywne oraz bezsenność.

Gdzie kupić Adipex Retard i za jaką cenę?

Adipex Retard nie jest w Polsce zarejestrowany. Posiadanie tego suplementu nie jest wprawdzie nielegalne, ale zakazuje się jego sprzedaży. W 2000 roku Komisja Europejska poleciła wycofać z rynku wszystkie leki odznaczające się wpływem na łaknienie i działaniem na ośrodkowy układ nerwowy.

Do takich samych wniosków doszły także stosowne organy w Stanach Zjednoczonych. Trybunał Europejski uchylił wprawdzie postanowienie Komisji Europejskie,j ale mimo to w wielu krajach Adipex Retard nadal funkcjonuje jako suplement spoza listy legalnych leków.

Produkuje się go w Austrii, a kupuje również w Czechach, Szwajcarii, i w Niemczech Można go także nabyć w internecie. 100 tabletek znajdujących się w opakowaniu kosztuje od  od 150 – 200 zł

Adipex Retard opinie

Stosowałeś lub stosujesz tabletki? Podziel się z nami swoją opinią, dodaj komentarz poniżej.

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *