Adipex retard – opinie, skład, działanie, recenzja

3/5 - (52 votes)

Adipex Retard jest lekiem o działaniu odchudzającym, który uważa się często za najskuteczniejszy i nowoczesny środek do redukcji wagi ciała. Cieszy się on zatem popularnością jako produkt zwiększający metabolizm tłuszczów.

Składnik aktywny został zamknięty w tabletce w postaci płynnej, co stanowi nowinkę technologiczną i zwiększa skuteczność wchłaniania preparatu przez układ pokarmowy. Między innymi z tej właśnie przyczyny Adipex Retard uchodzi za preparat nie tylko skuteczny, ale także dostatecznie eliminujący zbędne kilogramy drogą nasilenia procesu termogenezy.

Adipex Retard zaliczany jest do nielegalnych środków dopingowych, jego posiadanie jest nielegalne. Nie można go legalnie kupić w Polsce. Niektórzy zaliczają ten lek do narkotyków.

Adipex Retard skład

Głównym składnikiem Adipex Retard jest fentermina, a konkretnie żywiczan fenterminy. W jednej tabletce otrzymujemy 75 mg żywiczanu fenterminy, co odpowiada 15 mg czystej fenterminy.

Pozostałymi składnikami są: utwardzony olej sojowy, wosk żółty, utwardzony olej roślinny, częściowo utwardzony olej roślinny, lecytyna sojowa, żelatyna, 85% glicerol, 70% sorbitol, sól sodowa hydroksybenzoesanu propylu, sól sodowa hydroksybenzoesanu etylu, tlenek tytanu, makrogol1750, żółcień chinolinowa, żółcień pomarańczowa, homowanilina, metoksyacetofenon.

Adipex Retard stosowanie

Przyjmując Adipex Retard należy ograniczać się do 1 tabletki dziennie, połykanej (a nie rozgryzanej) przy spożywaniu śniadania. Zaleca się popijanie leku dużą ilością wody. Można spotkać się z informacją, że w uzasadnionych przypadkach – i na zalecenie lekarza – można zwiększyć dawkę do 2 tabletek dziennie. Leczenie powinno się ograniczyć do 4-6 tygodni

Adipex Retard działanie

Adipex Retard działa pobudzająco na psychikę oraz przyśpiesza spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej dzięki swojej właściwości hamowania uczucia głodu. Substancją aktywną w jego składzie jest wyłącznie fentermina, będąca pochodną amfetaminy i z tego powodu budząca wiele wątpliwości. Taki typ suplementu może być uważany za środek dopingowy, a nawet za narkotyk.

Fentermina powoduje gwałtowny wyrzut noradrenaliny, a także – w mniejszej ilości – dopaminy i serotoniny, może zatem działać odurzająco. Adipex Retard istotnie wspomaga jednak spalanie i redukcję tkanki tłuszczowej, ponieważ przyspiesza metabolizm. Przyjmując go należy się jednak liczyć z wieloma efektami ubocznymi. Jego niewątpliwą zaletą jest dostarczenie organizmowi silnego przypływu energii, po którym następuje jednak wrażenie odrętwienia, a lek przestaje wpływać na zmniejszenie apetytu.

Zwiększenie ilości kalorii w pożywieniu może zatem łatwo wywołać efekt jojo. Decydując się na Adipex Retard pacjent powinie zdawać sobie sprawę z jego krótkoterminowego działania. Chudnie się wyłącznie w czasie trwania kuracji, a zatem po jej zakończeniu trzeba utrzymać zmianę nawyków żywieniowych oraz zwiększyć dawkę codziennego ruchu

Adipex retard przeciwwskazania

Przyjmowaniu suplementu Adipex Retard może towarzyszyć kołatanie serca, czyli tachykardia, która w dłuższym okresie czasu może być niebezpieczna dla zdrowia. Ostrożność jest wskazana także dlatego, że z czasem organizm przyzwyczaja się do fenterminy i zaczyna domagać się zwiększenia dawki.

Jest to jednak środek przeznaczony dla pacjentów, którym nie udało się wcześniej schudnąć pomimo zwykłej terapii odchudzającej, a otyłość zagraża ich zdrowiu. Leku Adipex Retard powinni unikać pacjenci uczuleni na fenterminę oraz orzeszki ziemne lub soję. Ryzykowne jest przyjmowanie tego suplementu diety w przypadku nadciśnienia płucnego, nadciśnienia tętniczego, a także innych chorób układu krążenia.

Uprzedza się także, że niepożądane reakcje mogą wystąpić u chorych na nadczynność tarczycy, guz chromochłonny, jaskrę, gruczolak prostaty oraz niewydolność nerek. Czynnikiem usposabiającym do pojawienia się negatywnych skutków ubocznych są także: nietolerancja fruktozy, zaburzenia psychiczne, w tym anoreksja i depresja, a także skłonność do narkotyków i alkoholu.

Adipex Retard jest środkiem przeznaczonym wyłącznie dla osób, których wiek oscyluje między 12 a 65 rokiem życia. Nie jest zatem wskazany dla dzieci oraz ludzi w podeszłym wieku.

Skutki uboczne

Pomimo wszelkiej ostrożności i stosowania się do zaleceń, u części pacjentów mogą się pojawić takie objawy, jak: duszności, nadciśnienie płucne, problemy z układem pokarmowym, zaburzenia funkcji seksualnych, zaburzenia łaknienia, a także wspomniane już wyżej uzależnienie.

Naturalną konsekwencją zażywania Adipex Retard może być również nadmierne pobudzenie psychoruchowe, bezsenność, wzrost ciśnienia krwi, bóle głowy, uczucie rozdrażnienia, a także ogólnie złe samopoczucie. Niekomfortowym skutkiem działania leku mogą być uczucie suchości w ustach, biegunki i wymioty.

Z uwagi na swoje działanie polegające na mobilizacji do silnego wyrzutu adrenaliny suplement ten powinien być przyjmowany rano, a nie przed położeniem się na wieczorny spoczynek. Zbyt długie zażywanie Adipex Retard może stać się przyczyną nieodczuwanych wcześniej schorzeń sercowo-naczyniowych, a w przypadku uzależnienia pojawiają się reakcje nadreaktywne oraz bezsenność.

Gdzie kupić Adipex Retard i za jaką cenę?

Adipex Retard nie jest w Polsce zarejestrowany. Posiadanie tego suplementu nie jest wprawdzie nielegalne, ale zakazuje się jego sprzedaży. W 2000 roku Komisja Europejska poleciła wycofać z rynku wszystkie leki odznaczające się wpływem na łaknienie i działaniem na ośrodkowy układ nerwowy.

Do takich samych wniosków doszły także stosowne organy w Stanach Zjednoczonych. Trybunał Europejski uchylił wprawdzie postanowienie Komisji Europejskie,j ale mimo to w wielu krajach Adipex Retard nadal funkcjonuje jako suplement spoza listy legalnych leków.

Produkuje się go w Austrii, a kupuje również w Czechach, Szwajcarii, i w Niemczech Można go także nabyć w internecie. 100 tabletek znajdujących się w opakowaniu kosztuje od od 150 – 200 zł

Adipex Retard opinie

Stosowałeś lub stosujesz tabletki? Podziel się z nami swoją opinią, dodaj komentarz poniżej. Czy są tą skuteczne tabletki na odchudzanie?

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *