Acne derm opinie, skład, działanie, cena

3.9/5 - (10 votes)

Trądzik i przebarwienia skóry to nieprzyjemne dolegliwości, których każdy wolałby uniknąć. Do walki z nimi służy preparat Acne Derm.


UWAGA! Nasza redakcja poleca najlepszy środek na trądzik – Nonacne.nonacne

 • Działa na każdy rodzaj trądziku,
 • Hamuje rozwój krost oraz zapobiega nawrotom pryszczy,
 • Wspomaga eliminację przebarwień oraz blizn potrądzikowych,
 • Ma naturalny skład, który nie powoduje działań niepożądanych.

NONACNE – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!


Acne Derm – informacje

Acne Derm to krem stosowany zewnętrznie, działający przeciw trądzikowi i zmianom skórnym, szczególnie przebarwieniom. Lek się miejscowo. Podstawowym składnikiem Acne Derm jest kwas azelianowy. Za pomocą swoich właściwości ma on działanie przeciwbakteryjne i hamuje nadmierne rogowacenie naskórka.

Kwas azelianowy zawarty w kremie przede wszystkim hamuje rozwój bakterii Propionibacterium acnes i znacznie zmniejsza przetłuszczanie się skóry. Dodatkowo kwas ten hamuje rozrost keratynocytów czyli komórek naskórka pochodzenia ektodermalnego, normalizuje ich różnicowanie, a także przyspiesza zmniejszanie się  liczby zaskórników.

Dodatkowo Acne – Derm hamuje wzrost nieprawidłowych nieprawidłowych melanocytów, odpowiedzialnych za przebarwienia – działanie to zależy do dawki kwasu. W związku z tymi właściwościami działanie Acne -Derm jest bardzo wielokierunkowe: przeciwbakteryjne, przeciwzaskórnikowe, przeciwzapalne oraz wybielające (usuwające przebarwienia). Co ważne, skóra nie uodparnia się na kwas azelianowy, co sprawia, że działanie kremu nie ulega złagodzeniu w czasie stosowania kuracji.

Acne Derm – skład

Tubka Acne Derm składa się z:

 • substancji czynnej – 200 mg kwasu azelianowego,
 • mieszaniny glicerolu mono stearynianu i makrogolu
 • stearynianu (Arlatone 983 S),
 • mieszaniny glicerolu stearynianu, alkoholu,
  cetostearylowego, cetylu palmitynianu i kokoglicerydów (Cutina CBS),
 • mieszaniny cetostearylu etyloheksanianu i izopropylu myrystynianu (PCL-Liquid),
 • glikolu propylenowy,
 • glicerolu,
 • kwasu benzoesowego,
 • wody oczyszczonej.

Acne Derm – stosowanie

Acne – Derm stosuje się w przypadku występowania uciążliwego trądziku pospolitego (Acne vulgaris) oraz przebarwień skórnych (Melanoderma). Lek przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego, na skórę. Lek należy stosować dwa razy na dobę (rano oraz wieczorem) poprzez nakładanie cienkiej warstwy na dokładnie umyte i osuszone miejsca, na których występuję zmiana chorobowa. Można również lekko wetrzeć krem. Dawka jednorazowa to 1 g czyli 4 cm kremu, a dawka dobowa wynosi 2 g czyli 8 cm kremu.

Osoby ze skórą wrażliwą na początku kuracji powinny stosować krem raz na dobę, w godzinach wieczornych. Jeśli wystąpi podrażnienie skóry należy zmniejszyć ilość nakładanego leku lub stosować go raz na dobę, aż objawy podrażnienia ustąpią. Jeśli to nie nastąpi, należy przerwać stosowanie na kilka dni. Jeśli krem stosowany jest na zmiany trądzikowe na klatce piersiowej i plecach nie należy stosować więcej niż 10 g kremu na dobę.

Lek należy stosować przynajmniej przez miesiąc, jednak w celu uzyskania trwałej poprawy należy stosować go przez kilka miesięcy – nie dłużej niż pół roku. W przypadku leczenia kremem  przebarwień skóry, powinno się stosować również kremy z filtrami UVA i UVB., ponieważ promieniowanie słoneczne może potęgować zmiany chorobowe.

Acne Derm – skutki uboczne

Lek Acne – Derm posiada następujące działania niepożądane:

 • Częste: miejscowe podrażnienie skóry, uczucie pieczenia, świąd, zaczerwienienie, suchość i łuszczenie skóry. Objawy te występują na początku najczęściej leczenia. Jeśli nasilają się, należy do ustąpienia stosować lek raz na dobę.
 • Rzadkie: kontaktowe zapalenie skóry i zapalenie mieszków włosowych. Dodatkowo może  wystąpić miejscowe rozjaśnienie skóry w miejscu stosowania leku u pacjentów o ciemnej karnacji.
 • Bardzo rzadkie: reakcje nadwrażliwości na światło i alergiczne reakcje skórne, np. wysypka

Acne Derm – cena

Krem Acne – Derm kosztuje ok. 21 PLN. Można znaleźć go zarówno w aptekach internetowych jak i tych stacjonarnych.

Acne Derm – opinie

„Acne – Derm zostawia skórę bardzo matową, co dla mnie jest wielkim plusem. Mam tłustą i świecącą się cerę której nie mógł poskromić żaden krem, dopiero ten. No i trądzik znacznie się zmniejszył”. „Stosowałam ten krem i naprawdę efekty widać po ok. 3 miesiącach – skóra jest wybielona, trądzik zniknął, cera jest matowa, różnica jest ogromna!”

Redakcja

Konsultacje medyczne: Anita Gajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *