Izotek – opinie, działanie, skład, cena. Czy warto?

Izotek – opinie, działanie, skład, cena. Czy warto?
4.8 (95.47%) 128 votes

Izotek jest silnie działającym lekiem stosowanym w leczeniu trądziku umiarkowanego do ciężkiego. Jest również używany do trądziku obecnego przez wielu lat, który nie poddał się całkowitemu wyleczeniu przy użyciu antybiotyków w tabletkach i kremach. Izotek jest bardzo skuteczny w przypadku prawie wszystkich rodzajów trądziku.

Produkt ten został odkryty w 1979 roku, kiedy po raz pierwszy został on podany pacjentom z ciężkim trądzikiem, z których większość zareagowała na skuteczne i trwałe oczyszczenie cery z trądziku. To było pierwotnie zalecane dla osób z ciężką odmianą trądziku, który nie leczył się przy pomocy innych zabiegów. Zyskał na popularności w ostatnich latach i jest przepisywany coraz częściej w przypadku nawet mniejszego trądziku.

Trzy do pięciu miesięcy leczenia preparatem Izotek zazwyczaj prowadzi do pozbycia się objawów trądziku.

nonacneUWAGA! Nasza redakcja poleca skuteczny produkt na trądzik bez recepty Nonacne, którego działanie zapewnia identyczne efekty jak Izotek.

 • skuteczne zwalcza przyczyny trądziku bez względu na jego źródło pochodzenia,
 • eliminuje trądzik oraz oczyszcza skórę,
 • zapobiega nawrotom trądziku,
 • dostępny bez recepty,
 • skuteczny na każdy rodzaj trądziku,
 • nie wywołuje efektów ubocznych,
 • naturalny skład.

Dowiedz się więcej – kliknij tutaj!

Izotek – działanie

1. Powoduje znaczne zmniejszenie rozmiarów gruczołów łojowych skóry (35% -58%), a nawet gwałtownie zmniejsza ilość sebum wytwarzanego przez skórę (około 80%).

2. Trądzik – bakterie (P. Acnes) żyją w gruczołach łojowych skóry. Ponieważ sebum jest tak bardzo zredukowane, to zmniejsza się ilość bakterii trądzikowych w skórze.

3. Spowalnia też wytwarzanie komórek skóry wewnątrz porów, które pomagają zabezpieczyć pory przed zatkaniem.

4. Wykazuje właściwości przeciwzapalne.

Izotek działa w celu całkowitego lub częściowego usunięcia trądziku u około 95% osób, które zakończyły cykl, niezależnie od tego, czy mają trądzik zapalny czy niezapalny.

Izotek – skład

Lek przeciwtrądzikowy należący do grupy retinoidów.

Składnik czynny: izotretynoina 10 mg.

Składniki dodatkowe: olej sojowy oczyszczony i uwodorniony, wosk żółty. Ponadto kapsułka została wytworzona z żelatyny, tlenków żelaza, glicerolu i dwutlenku tytanu.

Izotek – stosowanie

Izotek jest silnie działającym lekiem, który musi być przyjmowany pod ścisłym nadzorem lekarza.

Należy popić kapsułkę szklanką wody lub innego płynu. Nie łamać, nie rozgniatać, nie żuć ani ssać kapsułki przed połknięciem. Pomoże to zapobiec podrażnianiu gardła.

W celu uzyskania najlepszych rezultatów należy regularnie przyjmować lek. Biorąc Izotek w tym samym czasie każdego dnia pomoże to zawsze pamiętać o przyjmowaniu kolejnej dawki. Czasami objawy trądziku mogą ulec pogorszeniu na początku leczenia, ale powinny ustąpić w ciągu 7-10 dni.

Bardzo ważne jest, aby leku nie przyjmowały kobiety ciężarne i karmiące.
Nie należy przyjmować suplementów witaminowych, które zawierają witaminę A podczas przyjmowania leku Izotek.

W przypadku pominięcia dawki produktu, trzeba przyjąć ją najszybciej. Jeśli zbliża się kolejna dawka, należy pomiąć tą zapomnianą dawkę i powróć do regularnego schematu dawkowania. Nie przyjmować 2 dawek jednocześnie.


Sprawdź też nasze porównanie najlepszych maści i tabletek na trądzik bez recepty – zobacz wpis:


Izotek – skutki uboczne

Przed przyjęciem leku Izotek należy poinformować lekarza o:

 • Uczuleniu na jakiekolwiek leki
 • Chorobach w obrębie wątroby
 • Wysokim poziomie cholesterolu we krwi
 • Stosowaniu w tym czasie antybiotyków
 • Ciąży, lub planach zajścia w ciążę
 • Karmieniu piersią.

Działania niepożądane, jakie mogą pojawić się podczas stosowania leku to: zapalenie spojówek, suchość i świąd skóry, bóle mięśni i stawów, rumień, obniżenie poziomów w morfologii krwi i podwyższone OB oraz glukoza.

Ponadto mogą wystąpić bóle głowy, podrażnienie błony śluzowej nosa, pojawienie się krwi i białka w moczu. W przypadku wystąpienia skutków ubocznych należy skonsultować się z lekarzem.

Izotek – cena

Izotek 10 mg, 20 mg – wskazany w ciężkich odmianach trądziku.

Cena za 10 mg 30 sztuk – 42,95 złotych

Inna opcja:

Opakowanie 10 mg, kapsułki miękkie, 60 sztuk cena – od 78 do 114.99 zł.

Opakowanie, 20 mg, kapsułki miękkie, 60 sztuk cena – od 90 do 98.99 zł

Opakowanie, kapsułki elastyczne, 20 mg, 30 sztuk – 56.49 zł.

Opakowanie można zakupić w aptekach i jest wydawany na receptę.

Izotek – opinie

Z trądzikiem borykam się od wielu lat, wypróbowałam wiele leków w tabletkach, kremach, maściach i płynach. Niestety nie uzyskałam oczekiwanego efektu, gdy usłyszałam o leku Izotek, który leczy nawet oporny trądzik, postanowiłam go wypróbować. Stosuję ten lek od miesiąca ściśle według wskazań i muszę przyznać, że zaczynam zauważać poprawę w wyglądzie mojej skóry. Chociaż gdy zaczęłam tylko stosować, nastąpiło nasilenie objawów i już się bałam, że znowu nici z leczenia. Postanowiłam przeczekać i nie żałuję. Moja cera jest ładniejsza, wyprysków jest o wiele, wiele mniej, czekam na więcej pozytywnych objawów.Maria z Kluczborka

Trądzik to mój wróg, walczę z nim zawzięcie od trzech lat, antybiotyki, kremy i sam nie wiem, co jeszcze. Efekt znikomy, dlatego gdy zobaczyłem u kumpla Izotek i przeczytałem że działa na ciężkie przypadki trądziku, zacząłem łykać te kapsułki. Trwa to już 2 miesiące i wydaje mi się, że pokonałem mojego odwiecznego nieprzyjaciela, trądzik znika gdzie pierz rośnie, jest OK!Wiktor z Warszawy

Zamiennik bez recepty?

nonacneW przypadku trądziku umiarkowanego oraz ciężkiego zamiennikiem bez recepty, bardzo często wybieranym przez konsumentów jest Nonacne.

Działanie Nonacne to:

 • działanie przeciwzapalne,
 • działanie antybakteryjne,
 • przeciwdziałanie trądzikowi o średnim oraz wysokim zaawansowaniu,
 • eliminacja wyprysków, zaskórników oraz grudek,
 • likwidacja zaczerwienienia i przebarwień,
 • ogólna poprawa stanu cery,

Dowiedz się więcej o nonacne – kliknij tutaj!

8 thoughts on “Izotek – opinie, działanie, skład, cena. Czy warto?

 • Luty 6, 2018 at 7:31 pm
  Permalink

  Stosowałem i izotek i nonacne, najpierw izotek od dermatologa, później po kilku miesiącach tabletki nonacne. Jeden i drugi produkt oceniam jako bardzo skuteczny.

  Reply
 • Styczeń 30, 2018 at 4:27 pm
  Permalink

  Nie ma sensu chodzić po dermatologach i wypisywac recept, bo nonacne działa w ten sam sposób, dla mnie najlepsza opcja na trądzik wieku dorosłego

  Reply
 • Styczeń 22, 2018 at 8:50 am
  Permalink

  Czy jest na forum ktoś kto przeszedł kurację izotekiem a po leczeniu urodził dzieci cZy został tatą. czy z dzieckiem wszystko w porządku?

  Reply
 • Styczeń 3, 2018 at 9:56 pm
  Permalink

  Rzeczywiście nonacne daje podobne efekty do izoteku, jak na środek bez recepty to super sprawa.

  Reply
 • Grudzień 12, 2017 at 5:26 pm
  Permalink

  Izotek
  Kobieta ,wiek 39, rozpoznanie: trądzik od ćwierć wieku z przerwami na ciąże i okresy około pogodowe, inne: depresja lękowa zdiagnozowana 7 lat temu
  26 marzec : start
  # 2dzień zajady,
  # 3dzień -suchość skóry twarzy i głowy
  #11 dzień- suchość nadal utrzymuje się , krosty te co były są, a nowych brak, delikatnie nerwowy dzień,
  # 12 dzień -nerwy na wodzy, wczoraj był słabszy dzień, obecne krosty jakby w natarciu, co do ust to zaczynam czuć lekki dyskomfort ale nie jest źle, suchość skóry utrzymuje się , bardzo pomocny peeling enzymatyczny:), włos się sypie:(
  #16- dzień krosty pojawiają się ale szybko znikają, usta minimalnie suche, skóra przestała się łuszczyć
  #31 dzień – krosty są i nadal przybywa ale są drobne choć liczne, skóra sucha niełuszcząca, włosy nareszcie nie przetłuszczają się, nie wypadają. Usta delikatnie suche, na dzień dzisiejszy najbardziej dokucza suchość śluzówki nosa i lekki ból mięśńi pleców.
  #40 dzień- krosty nadal wychodzą i to te duże, skóra i włosy ok.usta nadal delikatnie suche szmineczka wystarcza. Nos, oczy w najlepszej formie, jedyne co się utrzymuje to ból pleców co nie przeszkadza np. w fitness 🙂
  #67 dzień- krosty wychodzą ale coraz żadziej , jest duża poprawa. Moja przyjaciółka to szmineczka. Poza tym all ok.
  #84dzień-krosty okazjonalnie np. miesiączka 🙁 na szczęście szybko znikają, niezmiennie nie rozstaję się ze szmineczką. Od 2tyg. zmniejszona dawka antydepresantów:D
  #100 dzień- trzeba pamiętać,że słońce powoduje paskudne przebarwienia.
  #200 dzień -już zapomniałam co to krosty.
  Kuracja trwała rok; dzisiaj minął 4 rok od kuracji.
  Izotek ? Tak p o l e c a m !!!!! 🙂

  Reply
 • Październik 18, 2017 at 11:01 am
  Permalink

  Izotek jak mnie ok, ale na trądzik o małym nasileniu. Mój mąż ma tak, że raz na kilka tygodni mu coś tam na twarzy czy na skroni wyskoczy, posmaruje sobie tym i ma spokój. Ja miałam bardziej zaawansowany trądzik, to efekty już nie były takie dobre.

  Reply
 • Październik 2, 2017 at 3:38 pm
  Permalink

  Izotek, epiduo, duac, przerabiałam. Cały czas ten sam scenariusz – poprawa, a po pewnym czasie nawroty trądziku, masakra!!!

  Reply
 • Wrzesień 18, 2017 at 6:21 pm
  Permalink

  No z tymi lekami na receptę to różnie jest, idziesz do dermatologa kosi 150-200zł za wizytę, wydajesz 100-200zł na leki na miesiąc i tak w kółko, prędzej można zbankrutować niż się wyleczyć, albo nerwicy nabawić

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *