Izotek opinie, działanie, skład, cena

Izotek opinie, działanie, skład, cena
5 (100%) 1 vote

Izotek jest silnie działającym lekiem stosowanym w leczeniu trądziku umiarkowanego do ciężkiego. Jest również używany do trądziku obecnego przez wielu lat, który nie poddał się całkowitemu wyleczeniu przy użyciu antybiotyków w tabletkach i kremach. Izotek jest bardzo skuteczny w przypadku prawie wszystkich rodzajów trądziku.

Produkt ten został odkryty w 1979 roku, kiedy po raz pierwszy został on podany pacjentom z ciężkim trądzikiem, z których większość zareagowała na skuteczne i trwałe oczyszczenie cery z trądziku. To było pierwotnie zalecane dla osób z ciężką odmianą trądziku, który nie leczył się przy pomocy innych zabiegów. Zyskał na popularności w ostatnich latach i jest przepisywany coraz częściej w przypadku nawet mniejszego trądziku.

Trzy do pięciu miesięcy leczenia preparatem Izotek zazwyczaj prowadzi do pozbycia się objawów trądziku.

Izotek działanie

1. Powoduje znaczne zmniejszenie rozmiarów gruczołów łojowych skóry (35% -58%), a nawet gwałtownie zmniejsza ilość sebum wytwarzanego przez skórę (około 80%).

2. Trądzik – bakterie (P. Acnes) żyją w gruczołach łojowych skóry. Ponieważ sebum jest tak bardzo zredukowane, to zmniejsza się ilość bakterii trądzikowych w skórze.

3. Spowalnia też wytwarzanie komórek skóry wewnątrz porów, które pomagają zabezpieczyć pory przed zatkaniem.

4. Wykazuje właściwości przeciwzapalne.

Izotek działa w celu całkowitego lub częściowego usunięcia trądziku u około 95% osób, które zakończyły cykl, niezależnie od tego, czy mają trądzik zapalny czy niezapalny.

Izotek skład

Lek przeciwtrądzikowy należący do grupy retinoidów.

Składnik czynny: izotretynoina 10 mg.

Składniki dodatkowe: olej sojowy oczyszczony i uwodorniony, wosk żółty. Ponadto kapsułka została wytworzona z żelatyny, tlenków żelaza, glicerolu i dwutlenku tytanu.

Izotek stosowanie

Izotek jest silnie działającym lekiem, który musi być przyjmowany pod ścisłym nadzorem lekarza.

Należy popić kapsułkę szklanką wody lub innego płynu. Nie łamać, nie rozgniatać, nie żuć ani ssać kapsułki przed połknięciem. Pomoże to zapobiec podrażnianiu gardła.

W celu uzyskania najlepszych rezultatów należy regularnie przyjmować lek. Biorąc Izotek w tym samym czasie każdego dnia pomoże to zawsze pamiętać o przyjmowaniu kolejnej dawki. Czasami objawy trądziku mogą ulec pogorszeniu na początku leczenia, ale powinny ustąpić w ciągu 7-10 dni.

Bardzo ważne jest, aby leku nie przyjmowały kobiety ciężarne i karmiące.
Nie należy przyjmować suplementów witaminowych, które zawierają witaminę A podczas przyjmowania leku Izotek.

W przypadku pominięcia dawki produktu, trzeba przyjąć ją najszybciej. Jeśli zbliża się kolejna dawka, należy pomiąć tą zapomnianą dawkę i powróć do regularnego schematu dawkowania. Nie przyjmować 2 dawek jednocześnie.

Izotek skutki uboczne

Przed przyjęciem leku Izotek należy poinformować lekarza o:

  • Uczuleniu na jakiekolwiek leki
  • Chorobach w obrębie wątroby
  • Wysokim poziomie cholesterolu we krwi
  • Stosowaniu w tym czasie antybiotyków
  • Ciąży, lub planach zajścia w ciążę
  • Karmieniu piersią.

Działania niepożądane, jakie mogą pojawić się podczas stosowania leku to: zapalenie spojówek, suchość i świąd skóry, bóle mięśni i stawów, rumień, obniżenie poziomów w morfologii krwi i podwyższone OB oraz glukoza.

Ponadto mogą wystąpić bóle głowy, podrażnienie błony śluzowej nosa, pojawienie się krwi i białka w moczu. W przypadku wystąpienia skutków ubocznych należy skonsultować się z lekarzem.

Izotek cena

Izotek 10 mg, 20 mg – wskazany w ciężkich odmianach trądziku.

Cena za 10 mg 30 sztuk – 42,95 złotych

Inna opcja:

Opakowanie 10 mg, kapsułki miękkie, 60 sztuk cena – od 78 do 114.99 zł.

Opakowanie, 20 mg, kapsułki miękkie, 60 sztuk cena – od 90 do 98.99 zł

Opakowanie, kapsułki elastyczne, 20 mg, 30 sztuk – 56.49 zł.

Opakowanie można zakupić w aptekach i jest wydawany na receptę.

Izotek opinie

Z trądzikiem borykam się od wielu lat, wypróbowałam wiele leków w tabletkach, kremach, maściach i płynach. Niestety nie uzyskałam oczekiwanego efektu, gdy usłyszałam o leku Izotek, który leczy nawet oporny trądzik, postanowiłam go wypróbować. Stosuję ten lek od miesiąca ściśle według wskazań i muszę przyznać, że zaczynam zauważać poprawę w wyglądzie mojej skóry. Chociaż gdy zaczęłam tylko stosować, nastąpiło nasilenie objawów i już się bałam, że znowu nici z leczenia. Postanowiłam przeczekać i nie żałuję. Moja cera jest ładniejsza, wyprysków jest o wiele, wiele mniej, czekam na więcej pozytywnych objawów.

Maria z Kluczborka

Trądzik to mój wróg, walczę z nim zawzięcie od trzech lat, antybiotyki, kremy i sam nie wiem, co jeszcze. Efekt znikomy, dlatego gdy zobaczyłem u kumpla Izotek i przeczytałem że działa na ciężkie przypadki trądziku, zacząłem łykać te kapsułki. Trwa to już 2 miesiące i wydaje mi się, że pokonałem mojego odwiecznego nieprzyjaciela, trądzik znika gdzie pierz rośnie, jest OK!

Wiktor z Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *