Benzacne opinie, skład, działanie, cena

Benzacne opinie, skład, działanie, cena
Oceń wpis

Benzacne jest popularnym lekiem stosowanym w leczeniu trądziku pospolitego. Działa na różne odmiany trądziku pospolitego, od problemów z zaskórnikami, po ropne pryszcze. Lek występuje w dwóch formach, jako tonik oraz żel, o dwóch stężeniach 5% i silniejszym 10%.

Stężenie preparatu dobiera się w zależności od nasilenia zmian trądzikowych.
Benzacne posiada działanie keratolityczne oraz słabo odkażające. Substancją czynną jest nadtlenek benzoilu, z którego po zastosowaniu stopniowo uwalnia się tlen, który hamuje rozwój bakterii beztlenowych. Skóra złuszcza się, powodując redukcję ilości zaskórników oraz zahamowanie stanu zapalnego.

Benzacne skład

Substancją czynną preparatu Benzacne jest nadtlenek benzoilu, znany ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych. Blokuje on rozwój bakterii beztlenowych, w tym Propionibacterium acnes, które są odpowiedzialne za rozwój wyprysków. Poza tym Benzacne likwiduje zaskórniki, poprzez odblokowanie gruczołów łojowych oraz ma działanie przeciwzapalne. Pomaga poradzić sobie z problemami potrądzikowymi takimi jak, blizny lub przebarwienia, ponieważ działa pobudzająco na syntezę kolagenu oraz regeneruje naskórek.

Benzacne można dostać w postaci żelu o dwóch stężeniach substancji aktywnej, nadtlenku benzoilu. Poza tym w składzie znajdziemy karbomer, wodorotlenek sodu i woda oczyszczona. Dostępny jest również tonik o niskiej zawartości nadtlenku benzoilu oraz uzupełniony o witaminy z grupy B, oraz kwas mlekowy.

Benzacne stosowanie

Benzacne bez względu na formę leku należy używać na wcześniej umytą i osuszoną skórę. W przypadku żelu należy nakładać go na zmienione chorobowe miejsca, cienką warstwą 2 do 3 razy na dobę. Początkowo zaleca się używanie preparatu o niższym stężeniu, przez okres 2-3 tygodni kuracji, a po tym czasie, o ile to konieczne przejść na maść o stężeniu wyższym.
W przypadku, gdy stosujemy tonik, wówczas należy go używać na skórę nie częściej niż dwukrotnie w ciągu dnia. Po wklepaniu żelu należy umyć ręce.

Benzacne działania niepożądane

Preparat może spowodować działania niepożądane, zwłaszcza na początku kuracji.
Do objawów działania żelu zaliczymy przesuszenie, zaczerwienienie i nadmierne łuszczenie się skóry oraz uczucie ciepła lub szczypania w miejscu nałożenia preparatu. Objawy te nie stanowią podstawy do odstawienia leku, gdyż najczęściej są mało nasilone i mają charakter przemijający.
W przypadku, gdy wystąpi alergiczne zapalenie kontaktowe, bolesne podrażnienie i pieczenie skóry lub skórna wysypka, wówczas należy zaprzestać stosowania preparatu oraz skontaktować się z lekarzem.

Benzacne przeciwwskazania do stosowania i środki ostrożności

Preparatu Benzacne nie należy stosować w przypadkach stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie wolno używać na skórę z objawami przewlekłego zapalenia, w przypadku oparzeń skóry, również po poparzeniach słonecznych. Nie wolno stosować żadnej formy leku, w przypadku dzieci poniżej 12 roku życia.
Kobiety w ciąży oraz matki karmiące nie powinny używać żadnych leków bez porozumienia z lekarzem. Przed zastosowaniem produktu należy skontaktować się z lekarzem, który określi ryzyko użycia preparatu i zezwoli lub zakaże jego stosowania. Zawsze wówczas należy trzymać się zaleceń lekarza.
Należy zachować ostrożność w przypadku skłonności do alergii. Trzeba powiadomić lekarza o wszystkich stosowanych przez pacjenta lekach.

Benzacne cena

Preparat Benzacne w toniku oraz w obu wersjach żelu można bez problemu, bez recepty dostać w większości aptek. Jest to obecnie jeden z najtańszych preparatów przeciwtrądzikowych na rynku, a ego cena waha się od 8 do 15 złotych, średnio 10 złotych.

Opinie na temat produktu

Preparat Benzacne nie jest lekiem nowym i nieznanym. Od wielu lat pomaga młodym ludziom pozbyć się uciążliwego trądziku. Jest bardzo wydajny, a jedno opakowanie może, w zależności od częstotliwości wystarczyć nawet na kilka miesięcy używania. Jest to lek szybko przynoszący ulgę, jednak z uwagi na bardzo wysuszające właściwości najlepiej stosować go punktowo. Jest łatwo dostępny w każdej aptece bez recepty oraz tani. Stanowi świetne uzupełnienie kuracji wewnętrznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *